Wiadomości

  • 6 kwietnia 2020
  • wyświetleń: 6879

Ponad 10 spraw do sądów za nieprzestrzeganie kwarantanny

Policjanci nieustannie kontrolują przestrzeganie przepisów obowiązujących w związku ze stanem epidemii. Stróże prawa sprawdzają cel wyjścia lub wyjazdu z domu oraz to, czy piesi i kierowcy stosują się do nowych rygorów. Wobec osób lekceważących nowe prawo nie będzie pobłażania i muszą się one liczyć z surowymi konsekwencjami. Od ostatniego piątku stróże prawa nałożyli kilkadziesiąt mandatów karnych i skierowali kilkanaście wniosków o ukaranie do sądu.

Ponad 10 spraw do sądów za nieprzestrzeganie kwarantanny - 06.04.2020 · fot. KMP Bielsko-Biała


Puste ulice, skwery, parki i bulwary w Bielsku-Białej i miejscowościach powiatu bielskiego to dowód tego, że mieszkańcy rozumieją zagrożenie epidemią i powagę sytuacji. Solidarnie stosują się do nałożonych przez rząd obostrzeń — zakazów i nakazów. Dura lex, sed lex - „twarde prawo, ale prawo” mówi rzymska paremia prawnicza. Tak też do nowych obowiązków podchodzą stróże prawa. Tam, gdzie jest to możliwe, pouczają i tłumaczą istotę oraz cel nowego prawa. Osoby wyłamujące się z obywatelskiej solidarności narażają nie tylko siebie, ale również innych i będą ponosiły konsekwencje swoich nieodpowiedzialnych działań. Od piątku stróże prawa pouczyli za wykroczenia ponad 30 osób, wystawili ponad 50 mandatów karnych i skierowali ponad 10 wniosków o ukaranie do sądu przeciwko sprawcom wykroczeń.

mp / czecho.pl

źródło: KMP Bielsko-Biała

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Koronawirus

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus" podaj