Wiadomości

  • 6 kwietnia 2020
  • wyświetleń: 4683

[WIDEO] Niedziela Palmowa w gminie Czechowice-Dziedzice

Z uwagi na trudną sytuację, w jakiej znalazł się świat, MDK Czechowice-Dziedzice nie może przyjmować obecnie widzów w swoich podwojach. W oczekiwaniu na powrót tej możliwości i z okazji zbliżającej się Wielkanocy, MDK proponuje zastępczą formę wspólnego przeżywania czekających nas wydarzeń.

Koło Badaczy Kultury działające przy Miejskim Domu Kultury w Czechowicach-Dziedzicach zaprasza do zapoznania się z wynikami etnograficznych badań terenowych w naszej gminie, które w ramach projektu Archiwum Kultury Regionalnej realizowało w latach 2007-2019.

Efektem działań są cztery tomy z serii "Świat naszych przodków" i cztery filmy dokumentalne poświęcone świętowaniu w różnych porach roku. Poniżej fragment filmu przybliżającego wiosenny cykl obrzędowy, poświęcony tradycjom Niedzieli Palmowej w naszej okolicy oraz fragment rozdziału podejmującego tę samą tematykę.

mp / czecho.pl

źródło: MDK Czechowice-Dziedzice

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.