Wiadomości

  • 7 kwietnia 2020
  • wyświetleń: 3649

Gmina zakupiła 6 tysięcy maseczek ochronnych

6 tysięcy maseczek ochronnych, o wartości blisko 24 tysięcy złotych, zostało zakupionych przez Gminę Czechowice-Dziedzice. Maseczki przekazane zostały 14 przychodniom zdrowia działającym na terenie naszej gminy oraz czechowickiej Stacji Pogotowia Ratunkowego.

Zakup tak bardzo potrzebnych w dobie szerzącej się epidemii koronawirusa maseczek ochronnych to wsparcie gminy dla lekarzy, pielęgniarek i ratowników medycznych, w ich codziennej walce o zdrowie i życie mieszkańców Czechowic-Dziedzic.

Zakup maseczek dla pracowników służby zdrowia to kolejna pomoc ze strony Urzędu Miejskiego w Czechowicach-Dziedzicach. Wcześniej, czechowickiej Stacji Pogotowia Ratunkowego, został użyczony nowy generator ozonu do dezynfekcji karetek, zaś za pośrednictwem Urzędu Miejskiego do przychodni zdrowia i pogotowia trafiło 300 zestawów środków i płynów ochronnych przekazanych przez firmę Safety First oraz 145 przyłbic przekazanych przez pragnącego zachować anonimowość darczyńcę. Z kolei Ośrodkowi Pomocy Społecznej, Straży Miejskiej oraz Spółdzielni Socjalnej Czecho-Best Urząd Miejski przekazał 200 maseczek ochronnych podarowanych przez firmę Proseat.

- Zakup udało się zorganizować dzięki wsparciu NZOZ Falmed, który pokrył też koszty transportu maseczek z Warszawy - podkreśla Burmistrz Czechowic-Dziedzic Marian Błachut.

mp / czecho.pl

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Koronawirus

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus" podaj