czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 14 kwietnia 2020
  • wyświetleń: 3007

Przyszli rodzice w trudnej sytuacji związanej z koronawirusem

Ograniczenia związane z zapobieganiem rozprzestrzenianiu się COVID19 odczuwamy wszyscy. Wszyscy wiemy też, że za jakiś czas sytuacja wróci do normy, a większość z nas wróci do swoich obowiązków, nawyków i przyjemności z przed SARS-CoV2. Jest jednak wśród nas grupa osób dla których obecny czas jest czasem wyjątkowym i często także czasem niepowtarzalnym. Mowa o przyszłych rodzicach, których dzieci są noszone pod sercem mamy.

Reklama

- Ciąża to oprócz radości, poczucia szczęścia i oczekiwania na ten najpiękniejszy moment, gdy nasze dziecko przyjdzie na świat jest również czasem niepokoju, mniejszych czy większych obaw o to czy wszystko będzie dobrze, a teraz dodatkowo mam obawy czy nie zarażę się wirusem, czy nie zaszkodzi to mojemu dziecku - mówi Pani Agnieszka z terminem porodu na czerwiec.

Niestety, nie można jednoznacznie stwierdzić jakie skutki niesie za sobą zarażenie i przebieg COVID19 dla ciężarnej i dziecka w łonie matki, ponieważ patogen ten nie jest jeszcze dobrze znany i zbadany. Nie ulega wątpliwości, że najlepszym rozwiązaniem jest unikanie sytuacji, w których może dojść do zarażenia.

- W trosce o zdrowie pacjentek wszystkie znane mi szkoły rodzenia zawiesiły swoją działalność, co oczywiście jest niezbędne w obecnej sytuacji, ale z drugiej strony potęguje niepewność u przyszłych rodziców pozbawionych ważnej dla nich możliwości przygotowania się do porodu oraz wczesnego macierzyństwa. Nasze pacjentki dotychczas otrzymywały wsparcie merytoryczne ze strony specjalistów naszej kadry - położnych, lekarzy, fizjoterapeutów, psychologów, instruktorów chustonoszenia czy masażu Shantala w czasie zajęć stacjonarnych i opieki w gabinecie, teraz ze względu na sytuację wszystkie pacjentki z naszego regionu mogą otrzymać dostęp do nagrań video naszych zajęć - mówi Adam Pasterny przedstawiciel Szkoły Rodzenia Cud Narodzin mającej oddział również w Bielsku-Białej.

Poniżej dzięki uprzejmości Szkoły Rodzenia oraz mgr Agnieszki Kondysz - psychologa zamieszczamy krótki film o emocjach kobiety ciężarnej, zapraszamy do obejrzenia, a jeśli zechcecie edukować się z Cudem Narodzin zapraszamy do kontaktu ze szkołą poprzez FB.

www.facebook.com/cudnarodzintwojapolozna/
Link do filmu: vimeo.com/402135328/6ffbefa28d

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.