czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 8 kwietnia 2020
  • wyświetleń: 2513

31 laptopów kupionych przez gminę trafi do uczniów

31 laptopów, wartych w sumie 100 tysięcy złotych, zakupiła Gmina Czechowice-Dziedzice w ramach Projektu "Zdalna Szkoła". Sprzęt przekazywany jest tym dzieciom, które ze względu na brak komputera w domu, nie mogły uczestniczyć w realizowanym przez swoje szkoły zdalnym nauczaniu.

Reklama

Laptopy przeznaczone są dla 31 uczniów z 14 szkół prowadzonych przez Gminę Czechowice-Dziedzice. Dyrektorzy z poszczególnych placówek przekazali wcześniej Zespołowi Obsługi Placówek Oświatowych zapotrzebowanie na komputery wynikające ze zgłoszeń rodziców, którzy nie posiadają żadnego sprzętu komputerowego.

ZOPO podkreśla, że zgłoszone zapotrzebowanie było kilkukrotnie większe w stosunku do możliwości zakupowych. Dlatego to dyrektorzy poszczególnych placówek, najlepiej znający sytuację społeczną i materialną poszczególnych uczniów, zdecydowali komu sprzęt użyczony zostanie w pierwszej kolejności.

Wydawanie laptopów poszczególnym placówkom rozpoczęło się 7 kwietnia i będzie kontynuowane w dniu jutrzejszym, tak aby przed przerwą świąteczną wszystkie laptopy trafiły do potrzebujących uczniów.

Zakupiony sprzęt komputerowy to laptopy marki Acer TMP215-52 o przekątnej ekranu 15.6", z systemem operacyjnym Windows 10 Pro. Każde z urządzeń objęte jest trzyletnią gwarancją. Laptopy zostały zakupione w ramach Projektu "Zdalna Szkoła" - Program Operacyjny Polska Cyfrowa 2014-2020, realizowanego przez Ministerstwo Cyfryzacji.

Wniosek o dofinansowanie ZOPO złożył 2 kwietnia. Wybrano sprzęt, który jest dobrej klasy i powinien służyć szkołom przez co najmniej kilka lat.

Warto zauważyć, że 27 marca zapytanie w sprawie zakupu laptopów wystosował do burmistrza Czechowic-Dziedzic Mateusz Zimmermann, członek osiedla Barbara.

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.