czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 8 kwietnia 2020
  • 9 kwietnia 2020
  • wyświetleń: 14459

Zapalenie papierosa może go kosztować 30 tysięcy złotych

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus" podaj

Policjanci z Komisariatu Policji w Czechowicach-Dziedzicach ujęli 22-letniego mieszkańca tego miasta, który przyszedł pod ich komisariat, żeby zapalić sobie papierosa. Mundurowi skierowali wobec niego wniosek o ukaranie do sądu w Pszczynie za złamanie przepisów o zwalczaniu epidemii. Ponieważ swoim zachowaniem rażąco zlekceważył obowiązujące teraz prawo, powiadomili również Powiatowego Inspektora Sanitarnego. Ten może na lekkomyślnego czechowiczanina nałożyć karę finansową nawet 30 tys. złotych.

Reklama

komisariat czechowice dziedzice policja posterunek
Komisariat w Czechowicach-Dziedzicach · fot. KMP Bielsko-Biała


Do zdarzenia doszło kilka dni temu, wieczorem. 22-latek z Czechowic-Dziedzic wyszedł sobie na spacer, żeby zapalić papierosa. Nie dość, że złamał tym samym obowiązujące obostrzenia w przemieszczaniu się, to swoją postawą wykazał wyjątkowo lekceważący stosunek do prawa wprowadzonego w celu ograniczenia rozprzestrzeniania się wirusa.

Przyszedł bowiem pod komisariat czechowickich stróżów prawa i tam zapalił sobie papierosa. Jak ustalili policjanci jedynym powodem jego zachowania była chęć zakpienia sobie z zagrożenia epidemią i obowiązujących przepisów o jej zwalczaniu. Policjanci skierowali przeciwko niemu wniosek o ukaranie do sądu w Pszczynie, który może nałożyć na niego grzywnę nawet 5 tys. złotych. Ponieważ swoją postawą rażąco zlekceważył prawo, policjanci wystąpili do Powiatowego Inspektora Sanitarnego, który może na lekkomyślnego czechowiczanina nałożyć karę finansową nawet 30 tys. złotych.

mp / czecho.pl

źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Koronawirus

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus" podaj