Wiadomości

  • 10 kwietnia 2020
  • 13 kwietnia 2020
  • wyświetleń: 3812

Czechowicka Grupa PCK działa też w czasie pandemii

Grupa Ratownicza PCK Czechowice-Dziedzice to wolontariusze - pasjonaci, którzy w swoim wolnym czasie służą i pomagają mieszkańcom Gminy Czechowice-Dziedzice i nie tylko.

Czechowicka Grupa PCK działa też w czasie pandemii - 10.04.2020 · fot. PCK Czechowice-Dziedzice


W ubiegłych latach grupę można było zobaczyć w trakcie zabezpieczenia wielu imprez organizowanych na terenie gminy. Ten rok jest szczególny, trudny i wymaga od nas wszystkich dostosowania się do obecnej sytuacji.

Jednak teraz nie może się ona z mieszkańcami spotykać na eventach, ale to nie znaczy, że nie działa. Kilku ratowników czechowickiego PCK jest wytypowanych do pomocy starszym osobom. Nadzoruje i koordynuje tę inicjatywę Oddział Rejonowy PCK w Bielsku-Białej.

Kilka dni temu grupie PCK udało się odpowiedzieć na apel mieszkańców i pracowników Strasznego Dworu w Czechowicach-Dziedzicach, którzy prosili o podstawowe środki higieniczne.

Z własnych środków ratowników GR PCK Czechowice-Dziedzice zakupiła papier toaletowy, ręczniki i chusteczki. Ponadto z Oddziału Rejonowego PCK w Bielsku-Białej do ośrodka trafiły również artykuły spożywcze.

- Wszyscy mamy nadzieję, że już niedługo potrwa obecna sytuacja. My ze swojej strony jesteśmy gotowi do pracy i w miarę swoich możliwości chętni do pomocy - mówią członkowie czechowickiego PCK.

Działajmy w myśl zasady #CzechowiceSobiePomagaja

mp / czecho.pl

źródło: GR PCK

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.