Wiadomości

  • 14 kwietnia 2020
  • wyświetleń: 4641

Świadek pomógł w zatrzymaniu sprawcy kradzieży torebki

Takie wołanie o pomoc usłyszał mieszkaniec Czechowic-Dziedzic. Ruszył na ratunek, a po drodze zatrzymał przejeżdżający w okolicy patrol policji z czechowickiego komisariatu. Chwilę później mundurowi zatrzymali 54-latka, który na przejściu pod torami kolejowymi okradł kobietę. Stróże prawa odzyskali skradzioną torebkę. Mężczyzna po nocy spędzonej w policyjnym areszcie usłyszał zarzuty kradzieży. Może spędzić w więzieniu nawet 2 lata.

Do zdarzenia doszło w Czechowicach-Dziedzicach, tuż przed południem w wielkanocną niedzielę. Na przejściu podziemnym pod torowiskiem przy ulicy Kolejowej do prowadzącej tamtędy swój rower kobiety podbiegł 54-letni mieszkaniec Czechowic-Dziedzic, wyrwał przytroczoną do bagażnika jednośladu damską torebkę i uciekł. Kobieta zaczęła głośno wzywać pomocy. Usłyszał to przechodzeń, który widząc uciekającego między blokami mężczyznę ruszył na ratunek. Po drodze zatrzymał przejeżdżający w pobliżu patrol policji i powiadomił stróży prawa o zajściu. Powiedział policjantom, że słyszał jak ktoś krzyczy; "ratunku złodziej", a po chwili zobaczył biegnącego z damską torebką mężczyznę. Policjanci natychmiast ruszyli we wskazane przez niego miejsce. Chwilę później zobaczyli podejrzewanego o kradzież mężczyznę, którego zatrzymali po krótkim pieszym pościgu. Mundurowi odzyskali skradzioną przez niego torebkę z całą zawartością. Były w niej dokumenty, telefon komórkowy i kilkadziesiąt złotych. 54-latek został rozpoznany przez okradzioną czechowiczankę, a badanie policyjnym alkomatem wykazało blisko promil alkoholu w organizmie.

Zatrzymany złodziej trafił do policyjnego aresztu. Nazajutrz usłyszał zarzuty kradzieży. O jego dalszym losie zdecyduje niebawem sąd. Może spędzić za kratami nawet 2 lata.

Nie reagujesz — akceptujesz! To kampania społeczna śląskiej Policji, która ma na celu przede wszystkim ograniczenie liczby przestępstw pospolitych, między innymi poprzez zwiększenie świadomości obywatelskiej i wzmocnienie reakcji mieszkańców regionu na naruszenia prawa szczególnie dla nich uciążliwe. Bezpieczeństwo publiczne to nasza wspólna sprawa i wspólna troska.

mp / czecho.pl

źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.