czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 15 kwietnia 2020
  • wyświetleń: 2190

Diecezjalna Caritas wspomaga bielskie szpitale

Caritas diecezji bielsko-żywieckiej wspomaga szpitale w Bielsku-Białej. Potrzebne środki trafiły w tym tygodniu do Ambulatorium Beskidzkiego Centrum Onkologii oraz Szpitala Wojewódzkiego.

Reklama

Caritas diecezji bielsko-żywieckiej przekazała na rzecz Ambulatorium Beskidzkiego Centrum Onkologii w Bielsku-Białej kolejną partię pomocy w związku z epidemią koronawirusa.

Zostały przekazane środki dezynfekcyjne, ręczniki papierowe, papier toaletowy oraz przyłbice. Produkty te będą wsparciem dla personelu medycznego, który z ogromnym oddaniem służy ludziom chorym i zakażonym koronawirusem.

- Zapotrzebowanie na środki ochrony osobistej - jak powiedział ks. Robert Kurpios, dyrektor diecezjalnej Caritas - jest w tym momencie sprawą priorytetową nie tylko dla służb medycznych, ale również dla diecezji bielsko-żywieckiej, która udziela wsparcia szpitalom i placówkom medycznym w okresie epidemii.

Zawód fizjoterapeuty - poznaj jego charakterystykę
Diecezjalna Caritas wspomaga bielskie szpitale


W ramach kampanii #WdzieczniMedykom Caritas diecezji bielsko-żywieckiej przekazała dla Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku-Białej środki dezynfekcyjne oraz produkty ochrony osobistej. Część materialnego wsparcia została zakupiona przez Caritas diecezji bielsko-żywieckiej, a środki higieny osobistej pochodzą z darowizny przekazanej przez firmę VelvetCARE dla Caritas na rzecz pomocy dla szpitali.

Szpital Wojewódzki został zaopatrzony w płyny dezynfekcyjne, ręczniki papierowe, chusteczki higieniczne, przyłbice, maseczki chirurgiczne oraz specjalistyczne. Przekazane wsparcie jest odpowiedzią na potrzeby szpitala i personelu medycznego w związku z epidemią koronawirusa w Polsce.

- Mamy poczucie ogromnej odpowiedzialności za tych, którzy potrzebują naszej pomocy. Solidaryzujemy się ze służbami medycznymi, które w tym momencie najbardziej narażone są na zakażenie będąc najbliżej tych, którzy chorują. Dlatego to właśnie oni potrzebują od nas ciągłego wsparcia i zainteresowania, by mieli poczucie, że pamiętamy o nich w tym trudnym czasie, a czynimy to także poprzez naszą osobistą modlitwę - ks. Robert Kurpios, dyrektor Caritas diecezji bielsko-żywieckiej.

Działajmy w myśl zasady #CzechowiceSobiePomagaja

mp / czecho.pl

źródło: Caritas Bielsko

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.