czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 15 kwietnia 2020
  • 18 kwietnia 2020
  • wyświetleń: 2985

"Twój Samorząd" zorganizował zbiórkę dla izolatorium

Izolatoria to miejsca, do którego trafiają chorzy na COVID-19 ale także z jego podejrzeniem. Takie miejsce powstało blisko nas, w Goczałkowicach-Zdroju. Czechowickie stowarzyszenie "Twój Samorząd" zorganizowało zbiórkę na rzecz tej placówki.

Reklama

"Twój samorząd" zorganizował zbiórkę dla izolatorium
"Twój samorząd" zorganizował zbiórkę dla izolatorium · fot. Twój samorząd


Izolatorium w Goczałkowicach Zdroju przygotowane jest na przyjęcie maksymalnie do 118 osób, obecnie przebywa 30 -ści ale liczba ta ciągle się zmienia. Jak ważne jest zachowanie bezpieczeństwa w takim miejscu nie trzeba nikomu wyjaśniać.

Izolatorium obsługuje parę osób, w tym lekarze. Aby ta garstka ludzi zachowując swoje zdrowie udźwignęła tę opiekę bardzo ważną kwestią stał się zakup maseczek chirurgicznych. Jak podkreśliła w dzisiejszej rozmowie lekarka dyżurująca "w każdej ilości".

- Być może Ktoś powie, że to nie jest jego problem, ale NFZ. I będzie w tym dużo racji. Tylko w obecnym czasie "racje" nie zawalczą o czyjeś życie a jedynie ludzki odruch serca. Jesteśmy wspólnotą nie tylko w chwilach odnoszenia sukcesu ale także, a może nawet bardziej w dniach kiedy stajemy ponad podziałami i łączymy siły, aby walczyć o najwyższe Dobra jakim są zdrowie i życie - mówią członkowie "Twojego Samorządu".

- Ludzie, którzy trafiają do Izolatorium żyją w odosobnieniu, z dala od rodziny i znajomych. Przeżywają swój osobisty dramat i z pewnością czują strach. Zbieramy dzisiaj na zakup maseczek chirurgicznych i jeżeli uważacie tak jak my, że warto pomagać to prosimy Was o wsparcie - dodają osoby ze stowarzyszenia.

Każda złotówka ma znaczenie. Koszt maseczki to około 5 złotych. Pieniądze ze zbiórki zostaną rozliczone fakturą, która zostanie publicznie udostępniona tak jak potwierdzenie, że trafiły one do Izolatorium.Działajmy w myśl zasady #CzechowiceSobiePomagaja

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.