Wiadomości

  • 16 kwietnia 2020
  • wyświetleń: 2019

Najlepsze piosenki do nauki angielskiego

Materiał partnera:

Piosenki po angielsku towarzyszą nam codziennie od wielu lat i gwarantujemy, że przez samo ich słuchanie, sporo już się nauczyłeś! Kto z nas nie wie, że yesterday to "wczoraj,", a Queen oznacza królową? Mój nauczyciel angielskiego powtarzał, że by zapamiętać na zawsze słowo w języku obcym, należy go świadomie użyć przynajmniej sto razy, w formie ustnej lub pisemnej. Jak lepiej powtarzać słówko niż śpiewając wpadające w ucho piosenki angielskie?

Najlepsze piosenki do nauki angielskiego


Ale nie martw się, nie cofniemy Cię teraz do piosenek dla dzieci o głowie i ramionach czy trzech małych świnkach. Jest wiele innych utworów, które świetnie nadadzą się dla każdego poziomu nauczania i grupy wiekowej. Nie musisz jednak wyszukiwać ich sam. W serwisach z korepetycjami typu BUKI znajdziesz wielu utalentowanych nauczycieli języka i zagranicznych korepetytorów, którzy pomogli już niejednej osobie znaleźć piosenki dostosowane do ich poziomu i muzycznych zainteresowań, Ich doświadczenie pomoże Ci uniknąć wybierania utworów zbyt trudnych lub, o zgrozo!, niepoprawnych stylistycznie, z których mógłbyś nauczyć się błędnych form językowych!

Nauka angielskiego przez piosenki nie musi odbywać się jedynie przez specjalne piosenki do nauki angielskiego - wręcz przeciwnie! Najbardziej skuteczną metodą jest tłumaczenie utworów, które uwielbiasz i jesteś w stanie zaśpiewać (w "swojej" wersji angielskiego), wyrwany ze snu w środku nocy! Ponieważ Twój mózg jest tak osłuchany z brzmieniem tych słów, by zachować je w swojej pamięci długotrwałej, musisz jedynie nadać im znaczenie.

A to stanie się bardzo proste, jeśli w końcu zrozumiesz, o czym śpiewa jej wykonawca. Co więcej, treści piosenek (zazwyczaj) układają się w logiczną całość i dotyczą jednego tematu, stąd otrzymujesz lekcję słownictwa z konkretnej dziedziny. A to, że uwielbiasz dany utwór sprawi, że chętnie będziesz do niego wracał i nucił go sobie pod nosem, co jeszcze bardziej utrwali Twoją wiedzę.

Jakie więc piosenki są najlepsze do nauki angielskiego?Przede wszystkim te poprawnie napisane i wpadające w ucho. Dobrze byłoby, gdyby nadmierne przeciąganie słów nie utrudniało ich zrozumienia, a zdanie zawierało się w jednym wersie. Na pewno świetnie spisują się piosenki bożonarodzeniowe, które są bardzo szeroko rozpowszechnione i część z nas słyszy je co roku od wczesnych lat dzieciństwa. Większość z nas wie przecież, co oznacza Jingle Bells i że Santa Claus to Mikołaj.
Następne na liście są utarte klasyki, które znamy tak dobrze, że moglibyśmy zanucić o każdej porze dnia i nocy. I niekoniecznie muszą to być Beatlesi z nieśmiertelnym Yesterday czy Yellow Submarine, tytuły takie jak Wish you were here Pink Floyd też świetnie się sprawdzą.

Inną kategorią są piosenki z gatunku Indie, które mają zazwyczaj bardzo nieskomplikowaną treść (ja ją kocham, a ona kocha innego) i używają popularnych w świecie angielskojęzycznym sformułowań. Dużo zależy też od tego, jak czysto i wyraźnie śpiewa wokalista, stąd w tej kategorii możemy polecić np. zespół The Kooks.

Utwory muzyczne mogą nie tylko pomóc nam rozwinąć słownictwo, ale też utrwalić reguły gramatyczne i czasy: popularna piosenka ze Skrzypka na Dachu If I were a rich man, której tekst po polsku zna większość z nas ("Gdybym był bogaty"), a która pozwoli nam zapamiętać zasady rządzące użyciem drugiego okresu warunkowego (Seocnd Condtiional, używany, gdy szansa na zaistnienie opisanej sytuacji jest bardzo niewielka).