czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

 • 17 kwietnia 2020
 • wyświetleń: 5420

Kolejne przypadki zakażenia koronawirusem na Śląsku

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus" podaj

Do tej pory obecność koronawirusa potwierdzono u 8379 osób w Polsce - poinformowało Ministerstwo Zdrowia. Poznaliśmy także aktualną sytuację epidemiologiczną w naszym województwie.

Reklama

Stan na godz. 17.30



Mamy 165 nowych, potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem z województw: mazowieckiego (37), dolnośląskiego (31), łódzkiego (17), śląskiego (16), opolskiego (16), wielkopolskiego (14), świętokrzyskiego (13), małopolskiego (11), podlaskiego (3), lubelskiego (3), warmińsko-mazurskiego (2), zachodniopomorskiego (2).

Ministerstwo Zdrowia poinformowało również o śmierci 14 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 91-K Kraków, 65-M, 71-K Poznań, 68-M Legnica, 88-K Bolesławiec, 98-K Ozimek, 86-M Kędzierzyn-Koźle, 92-K, 87-M, 92-K Częstochowa, 83-K Kozienice, 86-K, 82-K Warszawa, 69-M Nowe Miasto nad Pilicą. Większość osób miała choroby współistniejące.

W sumie liczba zakażonych koronawirusem: 8379/332 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

Aktualna sytuacja epidemiologiczna w woj. śląskim



 • liczba osób poddanych kwarantannie domowej na podstawie decyzji organów Państwowej Inspekcji Sanitarnej / ostatni raport- 4 801 / 4 695
 • liczba osób hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 /ostatni raport - 281 / 291
 • liczba osób pozostających pod nadzorem epidemiologicznym /ostatni raport - 7 200 / 7 146
 • liczba próbek zbadanych w ostatnich 24 godzinach dla woj. śląskiego - 926
 • liczba próbek zbadanych dla woj. śląskiego łącznie - 14 091
 • liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim /ostatni raport - 1 219 / 1 203
 • liczba ozdrowieńców (osoby z potwierdzonym COVID-19, które wyzdrowiały)/ostatni raport - 51 / 51
 • liczba zgonów/ostatni raport - 67 / 64


W woj. śląskim odnotowano kolejne zgony. W szpitalu w Częstochowie zmarli: dwie kobiety w wieku 92 lat i mężczyzna w wieku 87 lat, osoby zmarłe pochodziły z powiatu lublinieckiego.

16 kolejnych osób zakażonych

Kolejni mieszkańcy naszego województwa niestety zostali zakażeni koronawirusem: 4 mieszkańców Świętochłowic (w sile wieku i starszy), 2 mieszkańców Rudy Śląskiej w sile wieku, starszy mieszkaniec Zabrza, starszy mieszkaniec Piekar Śl., 3 mieszkańców Katowic (2 mężczyzn w sile wieku i kobieta w średnim wieku), 4 mieszkanki powiatu lublinieckiego (2 w średnim wieku, w sile wieku oraz nastolatka) i mieszkanka powiatu żywieckiego w sile wieku.

Stan na godz. 14.00



Informacja związana z zagrożeniem nowym koronawirusem SARS-CoV-2 w rejonie objętym nadzorem PSSE w Tychach

Informacja związana z zagrożeniem nowym koronawirusem SARS-CoV-2 w rejonie objętym nadzorem PSSE w Tychach


Informacja związana z zagrożeniem nowym koronawirusem SARS-CoV-2 w Bielsku-Białej i powiecie bielskim

Informacja związana z zagrożeniem nowym koronawirusem SARS-CoV-2 w Bielsku-Białej i powiecie bielskim


Stan na godz. 10.00



Mamy 296 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem z województw: śląskiego (133), dolnośląskiego (43), wielkopolskiego (37), kujawsko-pomorskiego (20), małopolskiego (10), podlaskiego (10), opolskiego (8), lubelskiego (8), warmińsko-mazurskiego (8), świętokrzyskiego (5), zachodnipomorskiego (5), podkarpackiego (5), pomorskiego (4).

Ministerstwo Zdrowia poinformowało również o śmierci 4 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 84-K Kędzierzyn Koźle, 64-K Tychy, 81-M Starachowice i 87-K Poznań. Większość osób miała choroby współistniejące.

Liczba zakażonych koronawirusem: 8214/318 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

Aktualna sytuacja epidemiologiczna w woj. śląskim



 • liczba osób poddanych kwarantannie domowej na podstawie decyzji organów Państwowej Inspekcji Sanitarnej / ostatni raport- 4 695 / 4 456
 • liczba osób hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 /ostatni raport - 291 / 269
 • liczba osób pozostających pod nadzorem epidemiologicznym /ostatni raport - 7 146 / 7 074
 • liczba próbek zbadanych w ostatnich 24 godzinach dla woj. śląskiego - 926
 • liczba próbek zbadanych dla woj. śląskiego łącznie - 14 091
 • liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim /ostatni raport - 1203 / 1070
 • liczba ozdrowieńców (osoby z potwierdzonym COVID-19, które wyzdrowiały)/ostatni raport - 51 / 45
 • liczba zgonów/ostatni raport - 64 / 63


W woj. śląskim odnotowano kolejny zgon. W szpitalu w Tychach zmarła 64-letnia kobieta z Żor.

Kolejne przypadki zakażenia

Obecność koronawirusa wykryto w próbkach pobranych od kolejnych mieszkańców województwa: 41 mieszkańców Bytomia, 2 mieszkańców powiatu cieszyńskiego (starszy i młody), 16 mieszkańców powiatu żywieckiego, mieszkanki Katowic w średnim wieku, starszej mieszkanki powiatu żywieckiego, mieszkańca Zabrza w sile wieku, kolejnych 3 mieszkańców Bytomia (mężczyźni w starszym, średnim i w sile wieku), 3 mieszkanek Rudy Śląskiej (2 w starszym i w sile wieku), starszego mieszkańca Sosnowca, mieszkanki Lublińca w średnim wieku, 2 mieszkanek powiatu lublinieckiego (młoda i w średnim wieku), mieszkańca powiatu myszkowskiego w średnim wieku, 2 mieszkanek Zawiercia (nastolatka i w sile wieku), 2 mieszkańców Częstochowy (wiekowa mieszkanka i mężczyzna w sile wieku), starszego mieszkańca Chorzowa, 2 mieszkanek Piekar Śl. (w średnim i w sile wieku), mieszkanki w sile wieku z Bielska-Białej.

Dodatnie są też wyniki kolejnych mieszkańców: 10 mieszkańców powiatu żywieckiego, 3 mieszkanek Bytomia (2 w starszym i w średnim wieku), starszej mieszkanki Świętochłowic, starszej mieszkanki Piekar Śląskich, 4 mieszkańców Rudy Śląskiej (2 starsze kobiety i 2 mężczyzn w sile wieku), 2 mieszkańców Tarnowskich Gór (młody mężczyzna i kobieta w sile wieku), 2 mieszkańców Sosnowca (kobieta i mężczyzna w sile wieku), mężczyzny w średnim wieku z powiatu tarnogórskiego, mieszkańca Gliwic w średnim wieku, mieszkańca Chorzowa w średnim wieku, mieszkańca powiatu gliwickiego w średnim wieku, 4 mieszkańców Katowic (2 mężczyzn w sile wieku, młody i w średnim wieku), młodej mieszkanki Mikołowa, dziecka z Częstochowy, mieszkanki Będzina w sile wieku, mieszkańca Zawiercia w sile wieku, 9 kolejnych mieszkańców powiatu żywieckiego, mieszkanki Siemianowic Śl. w średnim wieku, 3 mieszkańców powiatu lublinieckiego (nastolatka, kobieta w średnim wieku i mężczyzna w średnim wieku), mieszkańca Mysłowic w średnim wieku, 2 mężczyzn: w sile wieku i w starszym wieku oraz młodej kobiety (w tych trzech ostatnich przypadkach sanepid czeka na pozostałe dane z laboratorium).

Łącznie mamy już 1203 przypadki zakażenia w województwie śląskim.

6 kolejnych osób nie ma już w organizmie koronawirusa. 46-letni mieszkaniec Nakła Śl., 51-letni mieszkaniec Chorzowa i 47-letnia mieszkanka Radzionkowa - wszyscy wychodzili z choroby w swoich domach pod ścisłym nadzorem sanepidu oraz lekarza chorób zakaźnych. Z kolei 64-letni mieszkaniec Lublińca oraz mieszkanki Koszęcina: 70-letnia i 59-letnia - leczyli się w szpitalu zakaźnym w Tychach i dzięki kuracji wprowadzonej przez kadrę medyczną oni także pokonali groźnego wirusa.

BM / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Koronawirus

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus" podaj