Wiadomości

  • 17 kwietnia 2020
  • wyświetleń: 10275

Za brak zasłoniętej twarzy grozi mu surowa kara

Policjanci z Komisariatu Policji w Czechowicach-Dziedzicach skierowali wniosek o ukaranie przeciwko 41-latkowi, który nie stosował się do obowiązku zakrywania ust i nosa. Nie zrobił tego, chociaż godzinę wcześniej za takie samo wykroczenie policjanci nie tylko go pouczyli, ale też przekazali mu maseczkę ochronną. Mimo tego czechowiczanin poszedł do sklepu po alkohol i kolejny raz zlekceważył zakaz. Za drugim razem nie skończyło się na pouczeniu. Stróże prawa skierowali też sprawę do Sanepidu.

Wczoraj po południu policjanci patrolujący ulice Czechowic-Dziedzic zwrócili uwagę na mężczyznę, który w miejscu gdzie jest to nakazane nie zakrywał niczym ust ani nosa. Mundurowi pouczyli go za wykroczenie oraz przekazali maseczkę, aby mógł zachowywać się zgodnie z prawem. Pomimo tego już godzinę później zauważyli kolejny raz tego samego mężczyznę, który idąc do sklepu nadal nie korzystał z otrzymanej od nich maseczki. Okazało się, że wyszedł do sklepu, aby dokupić alkohol, choć był już pod jego mocnym wpływem. Ponieważ nie było nikogo, kto mógłby zaopiekować się nietrzeźwym czechowiczaninem mundurowi doprowadzili go do izby wytrzeźwień.

Policjanci w pierwszej kolejności zawsze starają się uświadamiać mieszkańców jak ważne jest przestrzeganie obowiązujących obostrzeń. Tam, gdzie odnosi to skutek stosują środki oddziaływania wychowawczego. W tym przypadku 41-latek nie tylko został pouczony, ale także otrzymał od policjantów ochronną maseczkę. Maseczki dla mieszkańców, którzy nie mogli się w nie samodzielnie zaopatrzyć przygotował Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Czechowicach-Dziedzicach. Policjanci rozdali część z tych maseczek podczas czynności służbowych i interwencji.

Za popełnione wykroczenie przeciwko przepisom o zwalczaniu rozprzestrzeniania się epidemii skierowali przeciwko niemu wniosek o ukaranie do sądu oraz powiadomili Powiatowego Inspektora Sanitarnego. Ten, za lekcważące podejście do prawa, może na niego nałożyć dotkliwą karę finansową.

mp / czecho.pl

źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.