Wiadomości

  • 18 kwietnia 2020
  • wyświetleń: 18205

[FOTO] Kraksa na Lipowskiej w Czechowicach-Dziedzicach

Do zderzenia dwóch pojazdów doszło około godziny 12:45 na skrzyżowaniu Lipowskiej z Oliwną w Czechowicach-Dziedzicach. W związku ze zgłoszeniem wypadku drogowego interweniowały wszystkie służby ratunkowe. Kierowcy musieli liczyć się z utrudnieniami.

Kraksa na Lipowskiej w Czechowicach-Dziedzicach - 18.04.2020 · fot. nadesłane przez czytelnika / Bielskie Drogi


Uczestnicy kraksy trafili pod opiekę ratowników medycznych. Wszyscy zostali przebadani. Nikomu nic poważnego się nie stało i nie było konieczności hospitalizacji.

W pierwszej fazie akcji ratowniczej ruch odbywał się wahadłowo. Następnie policjanci zamknęli drogę ze względów bezpieczeństwa. Decyzja ta była podyktowania nadmierną prędkością pojazdów poruszających się w ruchu wahadłowym i zagrożeniem dla interweniujących służb oraz uczestników wypadku.

Do kraksy doprowadził kierowca Forda Fiesty, który w trakcie wyprzedzania źle oszacował odległość do jadącego z przeciwka Land Rovera Discovery. Chcąc uniknąć czołowego zderzenia odbił gwałtownie w lewo. Zahaczył o przód SUV-a i wpadł do rowu. Sprawca został ukarany mandatem karnym.

Utrudnienia trwały do godziny 14:15.

Kilka minut wcześniej w Zabrzegu także doszło do zderzenia dwóch pojazdów. Jeden z nich dachował. Wszystko wyglądało groźnie, ale tak jak tutaj dobrze się skończyło. Piszemy o tym w artykule: [FOTO] Zderzenie dwóch pojazdów w Zabrzegu. Jeden z nich dachował!

sid / czecho.pl

źródło: FB/bielskiedrogi

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.