Wiadomości

  • 20 kwietnia 2020
  • wyświetleń: 2808

Szlaki otwarte, schroniska PTTK nadal zamknięte

W poniedziałek, 20 kwietnia rząd zdjął zakaz przemieszczania się po parkach, bulwarach oraz po lasach. Dlatego od dziś można przechadzać się również szlakami w Beskidach. Jednak, jak informują najemcy schronisk PTTK - obiekty te nadal będą zamknięte do odwołania.

schronisko na kliczoku
Schronisko na Klimczoku · fot. Schronisko na Klimczoku


Decyzję o zamknięciu wszystkich schronisk Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego podjęła spółka PTTK "Karpaty", która zarządza obiektami również w Beskidach Śląskim, Małym oraz Żywieckim - 14 marca. Decyzja ta nadal obowiązuje.

O zawieszeniu świadczenia usług przez schroniska PTTK informują również same obiekty, jak to na Hali Rysianka w Beskidzie Żywieckim. - Schronisko pozostaje wciąż zamknięte. Nie wiemy nic o poprawie sytuacji w najbliższym czasie - napisali w poniedziałek, 20 kwietnia właściciele obiektu na Facebooku.

Loading...


Schroniska górskie może jednak wspomóc w trudnym okresie każdy z nas. Na nietypowy sposób promocji wpadła załoga schroniska Soszów w Beskidzie Śląskim. Mimo faktu, iż schronisko jest nadal zamknięte - od miesiąca można zakupić tak zwaną "Wirtualną szarlotkę". Po wpłaceniu pieniędzy na konto każda osoba, która to zrobi, otrzyma specjalny kupon do realizacji po pandemii koronawirusa.

Loading...


20 kwietnia otwarte zostały również szlaki na obszarze Babiogórskiego Parku Narodowego, za wyjątkiem Akademickiej Perci. - Wszystkich wybierających się na Babią Górę prosimy o zachowanie ostrożności - przekazał BgPN w specjalnym komunikacie.

Warto również pamiętać, że obecnie lasy są niesamowicie wysuszone, a Państwowa Straż Pożarna ogłosiła trzeci stopień zagrożenia pożarowego. Dlatego też odradza się rozpalanie ognisk w lasach.

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.