czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 21 kwietnia 2020
  • 25 kwietnia 2020
  • wyświetleń: 3805

Skojarzone źródło ciepła powstanie na pływalni "Wodnik"

Działanie krytej pływalni "Wodnik", działającej w ramach MOSiR Czechowice-Dziedzice, będzie bardziej ekologiczne. Właśnie rozpisano przetarg na budowę na terenie basenu skojarzonego źródła ciepła.

Reklama

Kryta pływalnia "Wodnik"
Kryta pływalnia "Wodnik" · fot. mp / czecho.pl


Przedmiot zamówienia pod nazwą: "Budowa źródła skojarzonego w budynku basenu WODNIK w Czechowicach - Dziedzicach" obejmuje dostawę i montaż silnika tłokowego kogeneracyjnego (CHP) o mocy elektrycznej 72 kW zasilanego gazem ziemnym, wykonanie pełnego zakresu robót budowlanych i instalacyjnych na podstawie opracowanej w ramach zamówienia dokumentacji projektowej, przyłączenie źródła do sieci gazowniczej oraz jego obsługa.

Na czym polega działanie skojarzonego źródła ciepła? Ciepło skojarzone powstaje w procesie technologicznym, który polega na jednoczesnym wytwarzaniu ciepła i energii elektrycznej w elektrociepłowni. Zaletą układów skojarzonych jest wysoka efektywność ekonomiczna oraz zdolność do spełniania w większym stopniu stale rosnących wymagań z zakresu ochrony środowiska naturalnego w porównaniu z układami rozdzielonymi.

Projekt "Budowa źródła skojarzonego w budynku basenu WODNIK w Czechowicach-Dziedzicach" został wybrany do dofinansowania z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020.

Planuje się, że nowe skojarzone źródło ciepła będzie gotowe do końca października 2020 roku.

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.