Wiadomości

  • 22 kwietnia 2020
  • wyświetleń: 7965

Kwarantanna w gminie. Skąd rozbieżne dane?

Od kilkunastu dni informujemy Państwa prawie codziennie o sytuacji epidemiologicznej w gminie Czechowice-Dziedzice. Jednak dane Powiatowej Stacji Sanitarno Epidemiologicznej, czyli Sanepidu z Bielska-Białej są rozbieżne od danych podawanych przez czechowicki Wydział Zarządzania Kryzysowego, Ochrony Ludności i Spraw Obronnych Urzędu Miejskiego. Postanowiliśmy spytać w UM, skąd takie róznice w liczbach.

Dla przykładu we wtorek, 21 kwietnia Wydział Zarządzania Kryzysowego, Ochrony Ludności i Spraw Obronnych Urzędu Miejskiego w Czechowicach-Dziedzicach podał, że w kwarantannie domowej przebywają 33 osoby. Sanepid w Bielsku-Białej w południe tego samego dnia poinformował, że w kwarantannie w naszej gminie przebywa 7 osób. Skąd taka rozbieżność?

- Wydział Zarządzania Kryzysowego, Ochrony Ludności i Spraw Obronnych Urzędu Miejskiego w Czechowicach-Dziedzicach podaje dane dotyczące liczby osób objętych kwarantanną na podstawie informacji uzyskiwanych codziennie w Komisariacie Policji w Czechowicach-Dziedzicach - poinformowano nas w Urzędzie Miejskim. Takie osoby są codziennie sprawdzane przez funkcjonariuszy, czy przestrzegają zasad kwarantanny.

Warto też zauważyć, że Sanepid podaje, ile osób przebywa w kwarantannie domowej na mocy decyzji administracyjnej Państwowych Powiatowych Inspektorów Sanitarnych.

mp / czecho.pl

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Koronawirus

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus" podaj