Wiadomości

  • 23 kwietnia 2020
  • wyświetleń: 3171

Czemu podczas pandemii koronawirusa trzeba unikać wycieczek górskich?

Materiał partnera:

Pandemia koronawirusa utrudnia życia każdemu. Wprowadzone ograniczenia mówią między innymi o zakazie korzystania z miejsc rekreacji, a także szlaków turystycznych. Dlatego nie można chodzić obecnie po górach.

Czemu podczas pandemii koronawirusa trzeba unikać wycieczek górskich?


Jednak czy całkiem trzeba zrezygnować ze swojej pasji? Oczywiście, że nie! W czasie nałożonej na społeczeństwo kwarantanny można zaplanować kolejne ciekawe wyprawy, a także uzupełnić swój ekwipunek o kolejne potrzebne akcesoria.

Dlaczego w czasie pandemii należy zostać w domu?Koronawirus dotknął praktycznie każdej dziedziny naszego życia. Od 12 marca zamknięte są szkoły, przedszkola, żłobki i uczelnie wyższe. Od tego czasu też stopniowo zostały wprowadzone kolejne ograniczenia w życiu i kontaktach społecznych. Również miłośnicy pieszych wycieczek górskich muszą dostosować się do nowej rzeczywistości związanej ze społeczną kwarantanną nałożoną przez rozwijającą się pandemię. Nie warto ryzykować wychodzenia z domu w tym czasie ze względu na zdrowie własne i innych osób. Trzeba też pamiętać, że za złamanie nałożonych przez rząd ograniczeń grożą bardzo wysokie kary. Są to kwoty w zakresie od kilkuset do nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Dlatego długie spacery i wycieczki po górach warto odłożyć na późniejszy czas. Teraz jedynie wychodzić z domu, gdy faktycznie zajdzie taka potrzeba.

zostan-w-domu


Nie możesz iść na wycieczkę w góry? Zaplanuj ją na później?Czy ograniczenie wyjść rekreacyjnych z domu oznacza całkowitą rezygnację z pasji turystycznej? Tak jak to zostało wyżej wspomniane, niekoniecznie. Czas izolacji społecznej jest bowiem doskonałym momentem ku temu, żeby zaplanować idealnie kolejne wyprawy, czy to górskie, czy po terenach równinnych. Każda z nich na pewno przyniesie wiele radości. Oprócz tego podczas okresu obostrzeń nałożonych na całe społeczeństwo można zrobić to, na co nie ma się zazwyczaj czasu. Przykładem może być chociażby wywoływanie zdjęć z poprzednich wypraw. Mając odrobinę więcej czasu niż zazwyczaj, możesz wybrać te fotografie, które są najładniejsze i zaprojektować z nich fotoksiążkę. Malownicze górskie widoki sprawdzą się również jako obrazy drukowane na płótnie.

planowanie-wycieczki


Jaki sprzęt turystyczny warto kupić w czasie oczekiwania na zakończenie kwarantanny społecznej?
Oczekując na zakończenie kwarantanny, można też uzupełnić swój ekwipunek, a także zakupić odzież przeznaczoną na wyprawy trekkingowe. Co warto kupić w tym czasie? Obecnie wiele sklepów specjalizujących się w akcesoriach outdoorowych prowadzi wyprzedaże sezonowe, a także związane z koronawirusem. Dlatego sporo taniej można kupić między innymi takie produkty jak termosy turystyczne, które bardzo długo utrzymują temperaturę posiłku. Przykłady takich produktów znajdziesz między innymi na stronie: www.sklep.jack-wolfskin.pl. Inną grupą produktów, w które warto się teraz zaopatrzyć, są karimaty. Doskonale sprawdzą się one jako izolacja od podłoża w namiocie. W domu natomiast możesz na nich komfortowo ćwiczyć. Przykładowe produkty z tej kategorii znajdziesz między innymi w sklepie e-horyzont.pl.