Wiadomości

  • 23 kwietnia 2020
  • 25 kwietnia 2020
  • wyświetleń: 11471

Węgiel rośnie na zwałach w PG Silesia. Ważne decyzje wkrótce

- Kopalnia Silesia nie wstrzymała wydobycia, ale będzie reagować adekwatnie do dalszego rozwoju wydarzeń. Jeśli nadal będą problem z odbiorami węgla, to w ślad za tym pójdą stosowne decyzje - powiedziała dziennikarzowi portalu netTG.pl Małgorzata Bajer, rzeczniczka spółki PG Silesia, do której należy czechowicka kopalnia.

- Kontrahenci go nie odbierają, ponieważ borykają się z własnymi problemami. Wszyscy tworzymy łańcuch powiązań - dodała w rozmowie z portalem Trybuny Górniczej Małgorzata Bajer.

Od momentu zamknięcia granicy polsko-czeskiej i ogłoszenia obowiązkowej kwarantanny dla osób, które ją przekroczą, ścisłe kierownictwo PG Silesia zarządza kopalnią w sposób zdalny. Cały zarząd, dyrektorzy wykonawczy i kierownicy poszczególnych odcinków, to obywatele czescy. Co ważne, ze względu na zamknięcie hoteli nie jest również możliwe ich zakwaterowanie w tych placówkach.

- Silesia ma problemy. To jasne, jesteśmy częścią polskiego przemysłu wydobywczego węgla kamiennego. Klimat wokół węgla jest kiepski. Źle się dzieje w górnictwie, to i źle dzieje się w Silesii. Do tego dochodzi pandemia. To wcale nie jest przesądzone, jak duża będzie skala pomocy udzielonej przez koncern EPH, czyli właściciela PG Silesia, który posiada swoje aktywa w wielu krajach, w tym m.in. we Włoszech. Dziś każdy podmiot gospodarczy jej potrzebuje. Nie jesteśmy też wielkim graczem na rynku węgla, który wyznaczałby trendy - powiedziała dziennikarzowi netTG.pl osoba powiązana z koncernem EPH w Czechach.

mp / czecho.pl

źródło: nettg.pl

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "kopalnia Silesia" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

kopalnia Silesia

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "kopalnia Silesia" podaj