czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 24 kwietnia 2020
  • wyświetleń: 6032

Czy możemy liczyć na deszcz? Prognozy IMGW i meteo.pl

Po pandemii koronawirusa czekać nas może kolejny trudny czas - tym razem suszy. Deszczu spragnieni są nie tylko rolnicy, ale również zwykli mieszkańcy. Postanowiliśmy sprawdzić, jakie prognozy na najbliższy czas dostępne są dla Czechowic-Dziedzic.

Reklama

Serwis pogodynka.pl, czyli strona internetowa z prognozami Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej przewiduje, że w najbliższych dniach czeka nas słoneczna i sucha aura. W sobotę i w niedzielę, 25 i 26 kwietnia słupki rtęci maksymalnie pokażą 16 stopni. W poniedziałek przewiduje się 17 stopni. Lekkiego deszczu możemy spodziewać się od wtorku, 28 kwietnia. Według prognoz IMGW słabe opady będą nam towarzyszyć do soboty, 2 maja.

Nieco inną prognozę pogody przygotowało Interdyscyplinarne Centrum Modelowania Matematycznego i Komputerowego Uniwersytetu Warszawskiego, którą umieszczono na popularnej stronie meteo.pl. Według niej na opady deszczu nie będziemy musieli długo czekać - pojawią się one już w sobotę, 25 kwietnia po południu. Opadom będzie towarzyszył silniejszy niż zwykle wiatr.

O trudnej sytuacji na rzekach w gminie Czechowice-Dziedzice, związanej z brakiem opadów deszczu w ostatnim czasie, pisaliśmy tutaj. Czy przewidywane w najbliższym czasie opady poprawią sytuację hydrologiczną? Według synoptyków - tak, jednak nieznacznie.

Warto również przy okazji wspomnieć, że obecnie w lasach - licznie obecnych na terenie gminy Czechowice-Dziedzice - obowiązuje zagrożenie pożarowe. Strażacy apelują o zachowanie szczególnej ostrożności podczas spacerów. Jest wielce prawdopodobne, że już wkrótce lasy znów zostaną zamknięte. Tym razem nie stanie się to przez koronawirusa, ale ze względu na suszę. - Jeśli przez dwa, trzy dni utrzyma się dotychczasowa pogoda, leśnicy zgodnie z przepisami będą zmuszeni zakazać wstępu do lasów, które niedawno zostały udostępnione społeczeństwu - alarmuje Instytut Badania Leśnictwa.

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.