czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 24 kwietnia 2020
  • wyświetleń: 5599

Jednostajne dźwięki w mieście. Co jest ich źródłem?

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Przebudowa węzła kolejowego "Czechowice-Dziedzice"" podaj

- Od kilku dni w Czechowicach-Dziedzicach i w okolicznych sołectwach słychać jednostajne dźwięki, przypominające strzelanie - alarmują nas mieszkańcy. Co to za hałasy? Odpowiedź na jednej z czechowickich grup umieścił Ryszard, mieszkaniec Zabrzega.

Reklama

Uderzenia słyszane są w równych odstępach czasu, mniej więcej co 3 sekundy przez pół dnia z małymi przerwami. Co jest ich źródłem? - Otóż w Goczałkowicach są prowadzone prace budowlane i pracuje tam kafar, wbijający w dno Wisły larseny, przy moście kolejowym. To właśnie dźwięk wbijania larsenów, tak daleko słychać - powiedział Ryszard, mieszkaniec Zabrzega. Czym jest kafar? To urządzenie budowlane służące do wbijania pionowych pali w ziemię lub w dno zbiornika wodnego. A co to larsen? Jest to ścianka szczelna z profili stalowych o grubości od 3 do 16 mm, która stosowana jest do umacniania i uszczelniania nabrzeży.

O inwestycji budowlanej związanej z budową nowego mostu kolejowego na Wiśle oraz przebudowie węzła kolejowego Czechowice-Dziedzice pisaliśmy 3 kwietnia tutaj. Inwestycja warta jest 1,4 miliarda złotych.

Przebudowa stacji Czechowice-Dziedzice to nie jedyna inwestycja kolejowa w naszym regionie. Od początku roku trwa przebudowa linii kolejowej z Czechowic-Dziedzic do Trzebinii, o czym pisaliśmy tutaj. Inwestycja skróci podróże koleją z naszego miasta między innymi do Krakowa.

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Przebudowa węzła kolejowego "Czechowice-Dziedzice"

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Przebudowa węzła kolejowego "Czechowice-Dziedzice"" podaj