Wiadomości

  • 24 kwietnia 2020
  • 26 kwietnia 2020
  • wyświetleń: 3170

Ponad 87 tysięcy złotych od darczyńców dla szpitala

Szpital Wojewódzki w Bielsku-Białej, oprócz potrzebnych środków ochrony osobistej otrzymuje od darczyńców również pomoc finansową. Do tej pory placówka otrzymania od osób wpłacających pieniądze na specjalne konto ponad 87 tysięcy złotych.

Szpital Wojewódzki w Bielsku-Białej codziennie przekonuje się o dobrym sercu osób, które przychodzą mu z pomocą w tym trudnym czasie. - Osoby prywatne, instytucje, firmy, restauracje i wielu innych sympatyków, wspiera nas maseczkami, kombinezonami, przyłbicami, płynami dezynfekującymi, a także posiłkami i napojami. Otrzymujemy również wsparcie finansowe. Darowizny wpłacane są na specjalnie utworzone w tym celu konto. Pieniądze przeznaczone zostaną na walkę z SARS CoV-2 - informuje nas Anna Szafrańska, rzecznik Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku-Białej.

W czasie epidemii koronawirusa ważne jest bezpieczeństwo pacjentów oraz lekarzy i całego personelu medycznego, który zajmuje się chorymi. - Szpital Wojewódzki w Bielsku-Białej to największa i jedna z najbardziej nowoczesnych placówek na południu kraju. Mamy 17 oddziałów i 19 poradni specjalistycznych. W czasie epidemii nasi specjaliści w poradniach codziennie wystawiają e-recepty i udzielają e-porad. Na oddziałach szpitalnych lekarze zajmują się chorymi, którzy wymagają hospitalizacji - zwraca uwagę Szafrańska.

Specjalne konto dla darczyńców uruchomione zostało 31 marca. Od tego momentu cały czas wpływają pieniądze. Za każdą złotówkę serdecznie dziękujemy, bo każda złotówka w tej trudnej sytuacji ma dla nas ogromne znaczenie!

Wśród darczyńców są mieszkańcy m.in. Bielska-Białej, Jaworza, Kóz i Rudzicy, którzy wpłacają tyle, ile mogą. Środki finansowe przekazują również firmy i przedsiębiorstwa działające w Bielsku-Białej i okolicznych miejscowościach m.in. w Czechowicach-Dziedzicach.

Do tej pory na konto Szpitala Wojewódzkiego wpłynęło ponad 87 tysięcy złotych. - To dla nas bardzo ważne, że oprócz pomocy rzeczowej, możemy również liczyć na wsparcie finansowe. Nasi pracownicy codziennie narażają zdrowie, ratując życie mieszkańców regionu. Darowizny przeznaczone zostaną na kupno odzieży ochronnej, a także sprzętu medycznego, dzięki któremu lekarze, pielęgniarki, położne i pozostały personel medyczny, będą mogli bezpiecznie udzielać pomocy potrzebującym - powiedziała Sabina Bigos-Jaworowska, dyrektor Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku-Białej.

Działajmy w myśl zasady #BielskoSobiePomaga

mp

źródło: Szpital Wojewódzki w Bielsku-Białej

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Koronawirus

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus" podaj