Wiadomości

  • 27 kwietnia 2020
  • wyświetleń: 2853

Elektryczna obieraczka do ziemniaków - jak może usprawnić pracę w kuchni?

Materiał partnera:

Obieranie warzyw to jedno z najbardziej uciążliwych czynności w kuchni. Dodatkowo zabiera dużo czasu. Aby pracować szybciej i ekonomicznie warto wyposażyć kuchnie w nowoczesne urządzenia. Jedną z możliwości jest elektryczna obieraczka do ziemniaków. Dowiedz się, na co zwrócić uwagę przy kupnie maszyny.

1. Maszyna do obierania ziemniaków - jak może usprawnić pracę w kuchni?
2. Obieraczka do ziemniaków - jak to działa?
3. Elektryczna obieraczka do ziemniaków - na co zwrócić uwagę przy kupnie?

Maszyna do obierania ziemniaków - jak może usprawnić pracę w kuchni?Trudno wyobrazić sobie nowoczesny bar, restauracje lub inny lokal gastronomiczny bez nowoczesnych sprzętów, które ułatwiają pracę kucharzy. Gotowanie to sztuka, która wymaga odpowiedniej ilości czasu. Przygotowanie smacznego dania składa się z wielu etapów, których nie można pominąć. Szczególnie żmudną czynnością się wydaje się obieranie warzyw, w tym ziemniaków, będących podstawą wielu potraw. Przygotowanie frytek, purée, placków ziemniaczanych i innych dań nie musi kojarzyć się już jednak ze stratą czasu. Automatyzacja kuchni, w tym obierania ziemniaków, pozwoli na uzyskanie wysokiej jakości dań w krótkim czasie. Dzięki propozycjom od GastroProdukt Professional praca w każdej profesjonalnej kuchni będzie szybsza i efektywniejsza, a pracownicy gastronomii mogą zająć się innymi czynnościami. Oferta firmy to nie tylko nowoczesne urządzenia, ale także pomoc w zaplanowaniu funkcjonalnej przestrzeni.

Obieraczka do ziemniaków - jak to działa?Elektryczna obieraczka do ziemniaków pozwoli na obranie nawet kilkudziesięciu kilogramów ziemniaków w godzinę. Najwydajniejsze modele umożliwiają przygotowanie nawet 60 kilogramów w krótkim czasie. Ziemniaki obierane są za pomocą ściernego talerza oraz okładzin ściernych, w strumieniach bieżącej wody, dzięki czemu warzywa są dobrze oczyszczone. Obieraczki do ziemniaków powinny być instalowane w miejscach wyposażonych w przyłącze wody, odpływ, a także instalację elektryczną.

Elektryczna obieraczka do ziemniaków - na co zwrócić uwagę przy kupnie?Obieraczki do ziemniaków różnią się od siebie pojemnością, a także jakością wykonania. Przed kupnem maszyny warto zastanowić się jaka ilość warzyw jest zazwyczaj wykorzystywana w punkcie gastronomicznym. Warto wybierać maszyny sprawdzonych producentów, dzięki czemu bez problemu dokupić można zużytą część, np. talerz ścierny, który można wymienić lub oddać do regeneracji. Nie bez znaczenia jest także prosta konstrukcja obieraczki do ziemniaków. Dzięki temu maszyna do obierania jest intuicyjna w używaniu, a obsługiwać może każdy pracownik kuchni, bez długotrwałego przeszkolenia. Ponadto takie obieraczki są łatwe utrzymania w czystości.
Wybierając obieraczkę do ziemniaków, warto zdecydować się na model z bocznymi okładzinami ściernymi, która zwiększają wydajność pracy aż o 25% procent w porównaniu do innych urządzeń.

Ważne jest również solidne wykonanie ze stali nierdzewnej. To gwarantuje bezawaryjną pracę, bez obaw o uszkodzenie i konieczność naprawy urządzenia. Stal nierdzewna posiada również szereg poszukiwanych w gastronomii zalet. Jest odporna na korozję, łatwa w dezynfekcji a także nie wchodzi w reakcje ze środkami chemicznymi. Dodatkowo podkreśla nowoczesny wystrój kuchni.

Obieraczki do ziemniaków zostały zaprojektowane, aby przyśpieszyć i ułatwić pracę w profesjonalnych kuchniach. Dzięki nowoczesnym technologiom smaczne potrawy przygotować można w jeszcze krótszym czasie i z zachowaniem wysokiej jakości, co z pewnością docenią klienci.