czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 28 kwietnia 2020
  • wyświetleń: 2357

Pomimo epidemii "Czechowiczanie dla przyrody" planują działania

Pomimo panującego w Polsce stanu epidemii grupa "Czechowiczanie dla przyrody" planuje różnego typu akcje, które będzie mogła przeprowadzić po tym trudnym dla wszystkich czasie. O planach oraz dotychczasowych działaniach poinformował na Facebooku Mikołaj Siemaszko, założyciel grupy.

Reklama

W minioną niedzielę, 26 kwietnia Mikołaj Siemaszko sprawdził, jak wygląda obecnie stan miejsc, które "Czechowiczanie dla przyrody" dotychczas posprzątali. Niestety, mimo starań ekologów - porzucone śmieci nadal pojawiają się w mieście.

Nie śmiecic, śmieci, czechowiczanie dla przyrody
W wielu miejscach miasta pojawiły się również w ostatnim czasie, z inicjatywy "Czechowiczan dla przyrody", tabliczki proszące mieszkańców o nieśmiecenie · fot. Czechowiczanie dla przyrody


W wielu miejscach miasta pojawiły się również w ostatnim czasie, z inicjatywy "Czechowiczan dla przyrody", tabliczki proszące mieszkańców o nieśmiecenie. - Oprócz sprzątania, postawiliśmy też tabliczki z prośbą o utrzymanie porządku, które dla czechowickiej przyrody, za darmo, wykonała jedna z lokalnych firm - poinformował Siemaszko.

Podsumowano również dotychczasowe działania "Czechowiczan...". A porzuconych śmieci grupa ta posprzątała w ostatnim czasie bardzo dużo. Na ul. Beskidzkiej było to 1080 kg, ul. Zamkowej i Kopernika - 840 kg, ul. Wierzbowej - 3760 kg i na ul. Moniuszki - 2880 kg. - Szczególne podziękowania należą się również inicjatorom tych akcji: Małgorzacie Drożdż, Dorocie Bartoszek, Markowi Kisielewskiemu oraz Iwonie Stępień - podkreślił założyciel "Czechowiczan dla przyrody".

Jak Siemaszko komentuje dotychczasowe działania lokalnych aktywistów? - Powyższe liczby pokazują, że jako społeczeństwo mamy realny wpływ na otaczającą nasz przyrodę. Gdy tylko wrócimy do całkowitej normalności (lub gdy będzie taka możliwość) ruszymy wspólnie z kolejnymi akcjami - nie tylko zbierania śmieci, ale między innymi sadzenia drzew i tworzenia łąk kwietnych! Pomysłów jest mnóstwo! - stwierdza ekolog.

mp / czecho.pl

źródło: Czechowiczanie dla przyrody

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.