czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 28 kwietnia 2020
  • wyświetleń: 3463

Kryzys spowodowany koronawirusem. Większe bezrobocie?

Czy w związku z epidemią koronawirusa duża liczba osób straciła pracę? Powiatowy Urząd Pracy w Bielsku-Białej podał dane o stopie bezrobocia pod koniec marca.

Reklama

PocztowkaZCzechowic,Czechowice,CzechowiceDziedzice,PocztowkaZCzechowic,ZdjęciaZDrona,Podbeskidzie,
Kryzys spowodowany koronawirusem. Większe bezrobocie? · fot. Mariusz


Jak informuje bielski PUP, w gminie Czechowice-Dziedzice pod koniec marca bez pracy pozostawało 696 osób (w tym 372 kobiety), co stanowi powiększenie osób bez pracy względem poprzedniego miesiąca o 94 osoby.

W samym powiecie bielskim stopa bezrobocia wyniosła 3,1% - bez pracy były 1943 osoby (w tym 1070 kobiet i 873 mężczyzn). Co ciekawe, jest to spadek względem lutego 2020 roku, kiedy to bez pracy pozostawało 3,2% mieszkańców naszego powiatu.

Trzeba jednak zauważyć, że zły wpływ zamrożenia gospodarki przez epidemię koronawirusa będziemy mogli w pełni ujrzeć dopiero za kilka tygodni - bardzo wiele osób może być teraz w okresie wypowiedzenia umowy o pracę. Dane za kwiecień poznamy dopiero w drugiej połowie maja.

O trudnej sytuacji czechowickich przedsiębiorców i pracowników pisaliśmy tutaj.

mp / czecho.pl

źródło: PUP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.