czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 29 kwietnia 2020
  • 3 maja 2020
  • wyświetleń: 6428

Valeo produkuje przyłbice ochronne. 50 sztuk przekazało gminie

Czechowicka firma Valeo, na co dzień produkująca części i podzespoły dla przemysłu motoryzacyjnego, w czasie pandemii koronawirusa wdrożyła produkcję przyłbic ochronnych. 50 sztuk z prototypowej serii Valeo przekazało Gminie Czechowice-Dziedzice. Trafią do medyków oraz osób zajmujących się obsługą mieszkańców.

Reklama

Valeo produkuje przyłbice ochronne. 50 sztuk dla gminy
Valeo produkuje przyłbice ochronne. 50 sztuk dla gminy · fot. UM Czechowice-Dziedzice


Przyłbica do samodzielnego montażu, stworzona w oparciu o udostępniony projekt Mateusza Dyrdy i Konrada Klepackiego, została wdrożona do produkcji seryjnej przez pracowników czechowickiego oddziału firmy Valeo: Mateusza Mamicę - kierownika działu utrzymania ruchu oraz Marcina Woźnicę - kierownika działu industrializacji. Przy produkcji przyłbic, również non profit, współpracują z Valeo firmy: ZAW i MAJET.

- Dotychczas przyłbice z czechowickiego Valeo zostały przekazane m.in. do szpitali w Bielsku-Białej, Żywcu i Krakowie. Cieszę się, że próbkę naszej produkcji możemy również przekazać Gminie Czechowice-Dziedzice, wspierając ją w ten sposób w działaniach związanych z przeciwdziałaniem rozprzestrzenianiu się koronawirusa - powiedział dyrektor czechowickiego zakładu Valeo Grzegorz Zięba, który osobiście przekazał przyłbice Burmistrzowi Czechowic-Dziedzic Marianowi Błachutowi.

Każdego dnia produkowanych jest w Valeo Czechowice około 300 sztuk przyłbic ochronnych. Jak informuje Marcin Weinkauf - dyrektor zakładu produkcji rozruszników, najbliższym celem zakładu jest wyprodukowanie 7000 sztuk.

- W imieniu całej społeczności Czechowic-Dziedzic dziękuję firmie Valeo za przekazane gminie przyłbice ochronne. Trafią one tam, gdzie są najbardziej potrzebne, czyli do czechowickich medyków oraz osób z jednostek gminnych zajmujących się bezpośrednią obsługą mieszkańców - mówi Burmistrz Marian Błachut - Gest Valeo wpisuje się w podobne działania naszych lokalnych przedsiębiorców, którzy wspierają gminę od początku walki z koronawirusem.

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.