czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 29 kwietnia 2020
  • 3 maja 2020
  • wyświetleń: 10311

Remont dworca PKP coraz bliżej. Co się zmieni?

PKP SA podpisały umowy projektowe dla siedmiu dworców, w tym dla obiektu w Czechowicach-Dziedzicach - informuje portal transport-publiczny.pl. W specjalnym komunikacie spółka określiła, co planuje stworzyć na czechowickim dworcu. Co ciekawe, według planów na tutejszej stacji PKP planowane jest powstanie muzeum.

Reklama

CzechowiceDziedzice,dworzec,lovesilesia,loveczecho,fotodnia,instagram
Dworzec w Czechowicach-Dziedzicach


Jak informuje transport-publiczny.pl - w części centralnej przewidziano poczekalnię z kasami i toaletami oraz lokalem komercyjnym. W części wschodniej przewidziano pomieszczenia przychodni, a w części zachodniej - pomieszczenia Straży Ochrony Kolei. W części centralnej miałyby być ulokowane pomieszczenia do wynajęcia przez samorząd na cele muzealne. Ponadto założono wyłączenie z użytkowania części istniejących pięter, głównie w środkowej części budynku. W otoczeniu dworca założono rozbiórkę budynku Posterunku Rewidentu Zakładu Nieruchomości, a także odtworzenie zabytkowej wiaty dworcowej. Zaplanowano ok. 5-10 stojaków rowerowych oraz co najmniej jedno stanowisko do ładowania pojazdów elektrycznych. Miejsca parkingowe według potrzeb. Dokumentację przygotuje Pracownia Architektoniczna GPVT.

Wartość umowy z 18 kwietnia to 480 tys. zł. Przedmiotem umowy podpisanej pomiędzy PKP a Pracownią Architektoniczną GPVT jest wykonanie dokumentacji przedprojektowej, projektowej oraz okołoprojektowej wraz z nadzorem autorskim dla przebudowy dworca. Na przygotowanie dokumentacji, wraz z uzyskaniem pozwolenia na budowę, przeznaczono 36 tygodni.

mp / czecho.pl

źródło: transport-publiczny.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.