Wiadomości

  • 30 kwietnia 2020
  • wyświetleń: 3376

Odzież robocza - na co wziąć uwagę przy kupnie?

Materiał partnera:

Odzież robocza powinna sprawdzić się w zakładzie pracy podczas wykonywanych przez nas obowiązków. Bezpieczeństwo, wygoda i funkcjonalność to najważniejsze cechy ubrania roboczego. Co warto wziąć pod uwagę przy kupnie? Odpowiedzi znajdziecie poniżej.

1. Z czego składa się odzież robocza?
2. Spodnie robocze - jaki typ wybrać?
3. Kurtki robocze- jaką wybrać?

Z czego składa się odzież robocza?Odzież robocza jest używana ze względów sanitarnych oraz technologicznych, a także po to, żeby chronić przed zabrudzeniami. Różni się od odzieży ochronnej, która wymagana jest w ekstremalnych warunkach lub gdy istnieje styczność z substancjami szkodliwymi dla życia. Dobra odzież robocza powinna być wykonana z materiałów wytrzymałych i praktyczna. Do tego zaliczamy obuwie, spodnie, kurtki, a także akcesoria takie jak kask czy rękawice.

odzież robocza Snickers Workwear
fot. odzież robocza Snickers Workwear


Spodnie robocze - jaki typ wybrać?W zależności od wykonywanej pracy i temperatury pomieszczenia można znaleźć: bawełniane spodnie do pasa, ogrodniczki robocze, spodnie monterskie czy spodnie odblaskowe dla drogowców. Bawełna sprawdza się w pracach lekkich i są wygodne przy pracy wewnątrz, jak i na zewnątrz. Ogrodniczki robocze dzięki szelkom chronią nerki przed przewianiem i nie zsuwają się z pasa. Spodnie monterskie wyposażone są w poręczne kieszenie na narzędzia i używane są przez ogrodników, mechaników, czy właśnie monterów, skąd wzięła się ich nazwa. Spodnie odblaskowe są idealne dla drogowców, pracowników budowlanych, dbających o tereny zielone, czy firm sprzątających. Wyposażone są w elementy widoczne z daleka. Najlepsze spodnie robocze muszą być wygodne, dlatego polecanym modelem jest Snickers Workwear ze sklepu bhp, który spełnia wszystkie wymagania i wykonany jest z najlepszej jakości materiałów.

Kurtki robocze- jaką wybrać?Typ kurtki roboczej zależy od warunków, w których pracujemy. Do wyboru mamy kurtki przeciwdeszczowe, odblaskowe, czy ocieplane. Odblaskowe sprawdzają się w pracy przy drodze i pomagają w widoczności oraz bezpieczeństwie osoby pracującej. Na zimę konieczną będzie kurtka ocieplana, jeśli pracujemy na otwartym terenie czy w chłodnych halach. Najważniejsze by chroniły przed zimnem, ale także oddychały, nie pozwalając na zbytne pocenie się. Kurtki przeciwdeszczowe chronią także przed wiatrem i nadają się na chłodniejsze letnie dni lub jesienią w wersji z polarem i kapturem. Hurtownia bhp oferuje dobrej jakości kurtki robocze w przystępnej cenie. Najważniejsze, aby wybrać ubranie robocze odpowiednie do warunków, w których pracujemy, dzięki temu będzie służyło nam na długie lata.