Wiadomości

 • 30 kwietnia 2020
 • wyświetleń: 7262

120 nowych zakażeń koronawirusem na Śląsku. Kolejne zgony w Tychach

W Polsce obecność koronawirusa potwierdzono już u 12877 osób. Takie informacje przekazało w czwartek Ministerstwo Zdrowia.

Stan na godz. 17.30Mamy 159 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem z województw: śląskiego (42), dolnośląskiego (37), mazowieckiego (25), małopolskiego (19), łódzkiego (18), zachodniopomorskiego (9), wielkopolskiego (5), podlaskiego (2), świętokrzyskiego (1) i podkarpackiego (1).

Ministerstwo poinformowało też o śmierci 16 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 67-M Tychy, 80-K Bytom, 78-M Gdańsk, 68-K Wrocław, 85-K Płock, 91-K Radom, 73-K, 93-K, 78-K, 87-K, 64-M Warszawa, 93-M Wolica, 49-M, 65-M Zgierz, 81-M, 90-K Radomsko. Większość osób miała choroby współistniejące.

W związku z przekazanym przez WSSE Katowice raportem dot. wyników fałszywie dodatnich wykonanych w dniach 16-19.04 w laboratorium Kardio-Med Silesia Śląski Park Technologii Medycznych w Zabrzu informujemy, że wyniki 63 próbek są negatywne. Dlatego zostają odjęte ze statystyk.

Liczba zakażonych koronawirusem: 12 877/644 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

Aktualna sytuacja epidemiologiczna w woj. śląskim • liczba osób poddanych kwarantannie domowej na podstawie decyzji organów Państwowej Inspekcji Sanitarnej / ostatni raport - 5192 / 5147
 • liczba osób hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 /ostatni raport - 393 / 393
 • liczba osób pozostających pod nadzorem epidemiologicznym /ostatni raport - 6131 / 6032
 • liczba próbek zbadanych w ostatnich 24 godzinach dla woj. śląskiego - 1500
 • liczba próbek zbadanych dla woj. śląskiego łącznie - 27796
 • liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim / ostatni raport - 2239 / 2197
 • liczba ozdrowieńców (osoby z potwierdzonym COVID-19, które wyzdrowiały) / ostatni raport - 396 / 372
 • liczba zgonów / ostatni raport - 118 / 116


W woj. śląskim odnotowano kolejne zgony. W szpitalu w Tychach zmarł 67-letni mężczyzna z Katowic, a w ZOL w Bytomiu 80-letnia kobieta.

42 nowe zakażenia

Dodatnie wyniki pod kątem obecności koronawirusa wyszły kolejnym mieszkańcom naszego województwa: 14 mieszkańcom powiatu żywieckiego, starszemu mieszkańcowi Tychów, młodemu mieszkańcowi Katowic, młodemu mieszkańcowi powiatu pszczyńskiego, młodej mieszkance Wodzisławia Śląskiego, 5 mieszkańcom Bytomia (najmłodszy 7 lat, najstarszy 58), mieszkańcowi powiatu częstochowskiego w sile wieku, mieszkance Gliwic w średnim wieku, 3 mieszkańcom Piekar Śląskich (2 mężczyźni i kobieta w średnim wieku), młodemu mieszkańcowi powiatu będzińskiego, 2 mieszkańcom powiatu tarnogórskiego (mężczyzna w średnim wieku i kobieta w sile wieku), 2 mieszkańcom Tarnowskich Gór (mężczyzna w sile wieku i starsza kobieta), 3 młodym mieszkańcom Myszkowa (2 mężczyźni i kobieta), 2 mieszkańcom Zabrza (3-letnie dziecko i młoda kobieta), mieszkance Jaworzna w sile wieku, starszemu mieszkańcowi Chorzowa oraz 2 mieszkańcom Zawiercia (starsza kobieta i mężczyzna w sile wieku).

24 kolejne osoby wyzdrowiały. 8 z nich było hospitalizowanych w szpitalach zakaźnych i tam leczyli się pod opieką lekarzy. Pozostali mieszkańcy mieli nieuciążliwe objawy zakażenia, byli w dobrym stanie i mogli dochodzić do zdrowia w swoich domach, będąc pod nadzorem sanepidu.

Łącznie w Śląskiem mamy 396 osób, które wyszły z choroby spowodowanej Covid-19.

Stan na godz. 14.00Dane dotyczące aktualnej sytuacji epidemiologicznej SARS-CoV-2 na terenie nadzorowanym przez PPIS w Tychach

Dane dotyczące aktualnej sytuacji epidemiologicznej SARS-CoV-2 na terenie nadzorowanym przez PPIS w Tychach


Dane dotyczące aktualnej sytuacji epidemiologicznej SARS-CoV-2 na terenie nadzorowanym przez PPIS w Bielsku-Białej

Dane dotyczące aktualnej sytuacji epidemiologicznej SARS-CoV-2 na terenie nadzorowanym przez PPIS w Bielsku-Białej


Stan na godz. 10.00Mamy 141 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem z województw: śląskiego (78), wielkopolskiego (21), zachodniopomorskiego (7), kujawsko-pomorskiego (7), dolnośląskiego (6), podlaskiego (6), pomorskiego (4), opolskiego (4), świętokrzyskiego (3), małopolskiego (2), warmińsko-mazurskiego (2), lubelskiego (1).

Resort przekazał też informację o śmierci 4 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 72-K, 75-M Racibórz, 85-M Tychy, 86-K Poznań. Wszystkie osoby miały choroby współistniejące.

Liczba zakażonych koronawirusem: 12 781/628 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

Aktualna sytuacja epidemiologiczna w woj. śląskim • liczba osób poddanych kwarantannie domowej na podstawie decyzji organów Państwowej Inspekcji Sanitarnej / ostatni raport- 5 147 / 5 328
 • liczba osób hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 /ostatni raport - 393 / 373
 • liczba osób pozostających pod nadzorem epidemiologicznym /ostatni raport - 6 032 / 6 021
 • liczba próbek zbadanych w ostatnich 24 godzinach dla woj. śląskiego - 1 500
 • liczba próbek zbadanych dla woj. śląskiego łącznie - 27 796
 • liczba nowych przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim - 78*


*po skorygowaniu raportu o liczbę wyników fałszywie dodatnich (63), liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim w woj. śląskim wynosi łącznie - 2 197

 • liczba ozdrowieńców (osoby z potwierdzonym COVID-19, które wyzdrowiały)/ostatni raport - 372 / 322
 • liczba zgonów/ostatni raport - 116 / 113


W woj. śląskim odnotowano kolejne zgony. W szpitalu w Raciborzu zmarli: 75-letni mężczyzna z powiatu będzińskiego i 72-letnia kobieta z Sosnowca, a w szpitalu w Tychach mężczyzna w wieku 85 lat, mieszkaniec Rudy Śląskiej.

78 nowych przypadków zakażeń i 50 wyzdrowień

W próbkach pobranych od kolejnych mieszkańców wykryto groźnego wirusa: 2 mieszkańców Mysłowic (kobieta w średnim wieku i młody mężczyzna), 2 mieszkanek Bielska-Białej w sile wieku, 7 mieszkańców Bytomia (najmłodszy 10 lat, najstarsza 72 lata), 2 mieszkańców Zabrza (młoda kobieta i mężczyzna w średnim wieku), młodego mieszkańca Piekar Śląskich, mieszkanki Orzesza w średnim wieku, 3 mieszkańców Rybnika (2 mężczyzn w średnim wieku i kobieta w sile wieku), 2 mieszkańców Katowic (młodego i w sile wieku), 3 mieszkańców Zawiercia (2 kobiety: młoda i w sile wieku oraz mężczyzna w sile wieku), starszej mieszkanki powiatu zawierciańskiego, młodego mieszkańca Lublińca, 2 mieszkanek Sosnowca (w średnim wieku i w sile wieku), 4 mieszkańców powiatu rybnickiego (3 młodych mężczyzn i kobieta w sile wieku), młodej mieszkanki Rybnika, mieszkańca Żor w średnim wieku, mieszkanki powiatu cieszyńskiego w sile wieku, 4 mieszkańców Cieszyna (2 mężczyzn: młody i w sile wieku oraz 2 kobiety w średnim wieku), 15 mieszkańców powiatu żywieckiego (najstarszy 94, najmłodszy 38), 6 mieszkańców Mikołowa (najmłodszy 18 lat, najstarszy 53 lata), 5 mieszkańców powiatu gliwickiego (najmłodszy 28 lat, najstarszy 49 lat), 3 mieszkańców powiatu wodzisławskiego (2 młodych i w średnim wieku), mieszkańca Jastrzębia-Zdroju w średnim wieku, 3 mieszkańców Tarnowskich Gór (2 mężczyzn: starszy i w średnim wieku oraz starsza kobieta), mieszkańca Dąbrowy Górniczej w średnim wieku, 2 młodych mieszkańców Wodzisławia Śląskiego, 2 kolejnych mieszkańców Zabrza (nastolatek i kobieta w średnim wieku), mieszkańca Katowic w średnim wieku, mieszkanki Jaworzna w średnim wieku.

Śląski Urząd Wojewódzki poinformował także, iż w Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Katowicach dokonano badań prób od osób wykazanych jako dodatnie przez Kardio-Med Silesia Śląski Park Technologii Medycznych w Zabrzu.

Wyniki nie potwierdziły się w 63 przypadkach:
 • 40 przypadkach na 56 prób z Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego Nr 2 w Jastrzębiu Zdroju,
 • 14 przypadkach na 54 próby z Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Żywcu,
 • 5 przypadkach na 31 prób w Polsko-Amerykańskich Klinikach Serca III Oddział KIAiE,
 • 1 przypadku na 1 próbę z Okręgowego Szpitala Kolejowego w Katowicach,
 • 2 przypadkach na 3 próby ze Szpitala Specjalistycznego nr 2 w Bytomiu,
 • 1 przypadku na 12 prób ze Szpitala Powiatowego w Zawierciu.


Przypadki te zostały usunięte z wykazu. Łącznie na tę chwilę mamy 2197 potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem w województwie śląskim.

Aż 50 osób wyleczyło się z koronawirusa! 13 spośród nich leczyło się w szpitalu z powodu uciążliwych objawów zakażenia, pod nadzorem lekarza chorób zakaźnych. Reszta mieszkańców mogła dochodzić do zdrowia w swoich domach, w pełnej izolacji, pod ścisłym nadzorem służb sanitarnych. Najstarszy mieszkaniec, który wygrał walkę z wirusem ma 95 lat - to mieszkanka powiatu lublinieckiego, najmłodszy to 20-letnia mieszkanka powiatu tarnogórskiego.

Łącznie 372 osoby wyzdrowiały z Covid-19.

BM / czecho.pl

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Koronawirus

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus" podaj