czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 4 maja 2020
  • 5 maja 2020
  • wyświetleń: 1890

Od 4 maja czechowicka "Jadłodzielnia" otwarta

Od poniedziałku, 4 maja czechowicka Jadłodzielnia znów jest otwarta.

Jadłodzielnia
Jadłodzielnia w Czechowicach-Dziedzicach · fot. Jadłodzielnia Foodsharing Czechowice-Dziedzice


"Jadłodzielnia" Czechowice-Dziedzice została zamknięta 16 marca ze względu na rozwijającą się wtedy coraz bardziej epidemię koronawirusa. - Dzisiaj łagodzone są kolejne restrykcje dotyczące obowiązującego nas reżimu sanitarnego, a o otwarcie "Jadłodzielni" zwrócili się do mnie obsługujący ją wolontariusze. W sytuacji, w której zadeklarowali, że - jako gospodarze - będą dbać o czystość tego miejsca nawet bardziej niż dotąd, a dodatkowo zobowiązali się do regularnej dezynfekcji klamek, półek oraz lodówki, nie widzę dalszej konieczności zamykania "Jadłodzielni" - powiedział Marian Błachut, burmistrz Czechowic-Dziedzic.

Czechowicka "Jadłodzielnia" powstała w grudniu 2019 roku. Jej ideą - jak sama nazwa wskazuje - jest możliwość dzielenia się jedzeniem z innymi. Każdy - bez względu na porę dnia i nocy - może tu żywność przynieść oraz w każdej chwili zabrać potrzebne mu produkty i potrawy. Czechowicka Jadłodzielnia działa w ramach społecznej inicjatywy Foodsharing, stawiającej sobie za główny cel ograniczenie zjawiska marnowania jedzenia. Zaleca się, aby jedzenie przygotowane własnoręcznie, w domu, było zapakowane w pojemniki lub słoje, najlepiej z krótkim opisem potrawy oraz datą jej przyrządzenia.

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.