czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 3 maja 2020
  • wyświetleń: 1695

Wypełnij ankietę na temat przyszłości powiatu

Mieszkańcy powiatu bielskiego mają wpływ na to, w jakich kierunkach będzie rozwijał się region, w którym żyją i pracują. Jednym ze sposobów na to jest udział w tworzeniu Strategii Rozwoju Powiatu Bielskiego. Wystarczy wziąć udział w badaniu i wypełnić ankietę, która pojawiła się na stronie internetowej powiatu.

- Obowiązujący dokument jest ważny do końca 2020 r.- mówi Jolanta Uszko, szefowa Biura Programowania Rozwoju i Funduszy Europejskich w Starostwie Powiatowym w Bielsku-Białej.

Ankieta jest anonimowa, zaznaczamy tylko gminę której jesteśmy mieszkańcem oraz płeć, przedział wiekowy i wykształcenie. - Nie chcemy, żeby była to strategia napisana tylko przez władze powiatu, czy też napisana przy biurku. Chcemy ją szeroko konsultować z naszymi mieszkańcami. Wypełnienie ankiety zajmie kwadrans, można to zrobić przy kawie - zachęca Jolanta Uszko.

O co pytamy mieszkańców? Jesteśmy ciekawi, czy powiat bielski jest dobrym miejscem do życia i do pracy. Pytamy o transport publiczny oraz prywatny, o skomunikowanie poszczególnych miejscowości, ale też o dostępność do miejsc zieleni, placów zabaw, lokali gastronomicznych, czy infrastruktury sportowej. Są też pytania otwarte, dotyczące spraw które należy poprawić.

Druga podobna ankieta trafiła do młodzieży uczącej się w szkołach ponadpodstawowych, prowadzonych przez Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej. Chcemy poznać ich ocenę i oczekiwania, zapytać o plany na przyszłość. Pytamy m.in. o szansę na rozwój i pracę, zależy nam żeby dowiedzieć się, co my możemy zrobić by ich u nas zatrzymać.

Ankietę można wypełnić tutaj.

mp / czecho.pl, źródło: Powiat Bielski

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.