czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 2 maja 2020
  • wyświetleń: 4755

Międzynarodowy projekt. Zwiedź wirtualnie kościół św. Katarzyny

Od kilku miesięcy Świat, a w tym i cała Polska walczą z pandemią wirusa COVID-19. Nałożone zostały różnego rodzaju zakazy, nakazy i obostrzenia skutkujące ograniczonym funkcjonowaniem życia społecznego. Wirus ten nie ominął również niestety powiatu bielskiego. Właściwie każda branża w jakiś sposób ucierpiała z powodu tego często tragicznego w skutkach wirusa.

Świat kultury i branża turystyczno-rekreacyjna, będące jednym z najbardziej przyciągających elementów promocyjnych powiatu bielskiego, każdego dnia starają się obronić przed zapomnieniem proponując alternatywne sposoby spędzania czasu w izolacji domowej. Wiele organizacji społecznych i instytucji kultury prowadzi zajęcia w trybie on-line, próbując zarazić innych optymizmem i wiarą na lepsze jutro. Organizacje turystyczne i samorządy promują region poprzez media społecznościowe, przypominając jakie piękno przyrodnicze i atrakcje turystyczne oferują gminy powiatu bielskiego i całe Beskidy swoim mieszkańcom oraz turystom.

Od 20 kwietnia zniesiono cześć ograniczeń i legalnie możemy odwiedzać parki i lasy, od 4 maja będzie można skorzystać z oferty bibliotek, muzeów i galerii sztuki, mimo to większość naszych wspaniałych zabytków i atrakcji nadal możemy oglądać tylko z zewnątrz. Dlatego zachęcamy Państwa do zapoznania się z produktami polsko-słowackiego projektu "Realnie i wirtualnie w kulturze polsko-słowackiego pogranicza" realizowanego przez Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej, czyli wykonanymi 12 wirtualnymi wycieczkami oraz filmami promującymi wybrane obiekty zabytkowe powiatu bielskiego oraz partnerskiego regionu Orawy na Słowacji. Wśród miejsc, które można zwiedzić wirtualnie, jest czechowicki kościół p.w. św. Katarzyny.Wirtualny spacer po kościele p.w. św. Katarzyny innych ciekawych miejscach powiatu bielskiego dostępny jest tutaj.

mp / czecho.pl, źródło: Powiat Bielski

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.