czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 2 maja 2020
  • wyświetleń: 4954

W sobotę, 2 maja na Śląsku 66 zakażeń koronawirusem,

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus" podaj

O kolejnych zakażeniach koronawirusem w województwie Śląskim poinformowało w sobotę, 2 maja o godzinie 13.00 Ministerstwo Zdrowia. Zmarł mężczyzna hospitalizowany w szpitalu w Tychach.

Stan na godzinę 13.00Mamy 270 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem z województw: śląskiego (66), wielkopolskiego (51), dolnośląskiego (40), łódzkiego (34), mazowieckiego (25), małopolskiego (21), opolskiego (9), pomorskiego (6), zachodniopomorskiego (5), kujawsko-pomorskiego (4), podkarpackiego (4),
lubelskiego (2), podlaskiego (2), świętokrzyskiego (1).

Ministerstwo poinformowało też o o śmierci 13 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 89-K Warszawa, 89-K i 87-K Gdańsk, 69-K Bydgoszcz, 80-K Kraków, 74-M, 69-M, 84-K i 73-M Poznań, 61-M Racibórz, 75-M Tychy, 86-K Łomża, 64-M Bolesławiec. Wiekszość osób miała choroby współistniejące.

Liczba zakażonych koronawirusem: 13375/664 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

66 nowych zakażeń

Kolejni mieszkańcy mają pozytywny wynik pod kątem obecności koronawirusa: 2 mieszkańców Rudy Śląskiej (kobieta i mężczyzna w sile wieku), 5 mieszkańców Zabrza (najmłodszy 33, najstarszy 49 lat), mieszkaniec Tarnowskich Gór w średnim wieku, 3 mieszkańców Bytomia w średnim wieku, 2 mieszkańców Sosnowca (młody mężczyzna i kobieta), 2 mieszkanki Łazisk Górnych (młoda i w średnim wieku), mieszkanka powiatu lublinieckiego w sile wieku, młoda mieszkanka Zawiercia, starsza mieszkanka powiatu zawierciańskiego, mieszkaniec powiatu będzińskiego w sile wieku, 3 mieszkańców powiatu żywieckiego (starszy mężczyzna i 2 kobiety: młoda i w sile wieku), 2 mieszkańców powiatu wodzisławskiego (w średnim wieku i w sile wieku), 2 mieszkańców Rybnika (młody i w średnim wieku), mieszkaniec powiatu rybnickiego w średnim wieku, 3 kolejnych mieszkańców Rudy Śląskiej (starszy mężczyzna i 2 kobiety w średnim wieku), 2 mieszkańców Chorzowa (małe dziecko i mężczyzna w średnim wieku), 2 mieszkańców Dąbrowy Górniczej (dziecko i kobieta w sile wieku), 7 mieszkańców powiatu wodzisławskiego (najstarszy 77 lat, najmłodszy 31), mieszkanka powiatu cieszyńskiego w sile wieku, mieszkaniec Cieszyna w sile wieku, mieszkanka powiatu będzińskiego, 5 mieszkańców Tarnowskich Gór (najmłodszy 7, najstarszy 41 lat), 3 mieszkańców Zabrza (2 mężczyzn: w średnim wieku i starszy oraz kobieta w średnim wieku), mieszkaniec powiatu tarnogórskiego w średnim wieku, 2 mieszkańców Piekar Śląskich (młody mężczyzna i kobieta w średnim wieku), 2 kolejnych mieszkańców Rybnika (młoda kobieta i mężczyzna), 5 mieszkańców Bytomia (najstarszy 81 lat, najmłodszy 33), młody mieszkaniec Tychów, młoda mieszkanka powiatu częstochowskiego, 2 mieszkanki Częstochowy (młoda i w sile wieku).
Łącznie mamy 2446 osób z potwierdzonym zakażeniem.

54 kolejne osoby wygrały walkę z koronawirusem. 9 z nich dochodziło do zdrowia w szpitalach i na oddziałach zakaźnych pod opieką medyczną w naszym województwie. Reszta mieszkańców leczyła się w domach pod nadzorem sanepidu i lekarza chorób zakaźnych. Najmłodszy mieszkaniec ma 2 lata - to malutka mieszkanka Bielska-Białej, najstarszy 79 - to mieszkaniec powiatu lublinieckiego.
Łącznie w województwie śląskim wyzdrowiało 514 osób.

Niestety w woj. śląskim odnotowano też kolejne zgony. W szpitalu w Raciborzu zmarł 61-letni mężczyzna z Mikołowa, a w szpitalu w Tychach 75-letni mężczyzna z Żywca.

Stan na godzinę 14.00Dane dotyczące aktualnej sytuacji epidemiologicznej SARS-CoV-2 na terenie nadzorowanym przez PPIS w Tychach

Dane dotyczące aktualnej sytuacji epidemiologicznej SARS-CoV-2 na terenie nadzorowanym przez PPIS w Bielsku-Białej
Dane dotyczące aktualnej sytuacji epidemiologicznej SARS-CoV-2 na terenie nadzorowanym przez PPIS w Bielsku-Białej · fot. PPIS Tychy


Dane dotyczące aktualnej sytuacji epidemiologicznej SARS-CoV-2 na terenie nadzorowanym przez PPIS w Bielsku-Białej

sanepid, koronawirus, bielsko
Dane dotyczące aktualnej sytuacji epidemiologicznej SARS-CoV-2 na terenie nadzorowanym przez PPIS w Bielsku-Białej · fot. PSSE Bielsko-Biała

mp / czecho.pl, źródło: Ministerstwo Zdrowia

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Koronawirus

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus" podaj