czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 4 maja 2007
  • wyświetleń: 1751

Kradli studzienki kanalizacyjne

W marcu Komenda Miejska Policji w Bielsku-Białej informowała o przypadkach kradzieży przedmiotów wykonanych z metalu, które najprawdopodobniej trafiły na złomowiska. Funkcjonariusze apelowali wtedy o zgłaszanie Policji podejrzeń co do pochodzenia rzeczy przenoszonych lub przewożonych przez osoby zbierające złom. Jak się okazało, apele były skuteczne.

2 maja około godziny 22.00 dyżurny Komisariatu Policji w Czechowicach-Dziedzicach odebrał telefon z informacją o dwóch mężczyznach przewożących na wózku pokrywy kanalizacyjne. Natychmiast skierował we wskazane miejsce najbliższy patrol. W wyniku penetracji okolic ul. Zabiele policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 18 i 28 lat, mieszkańców Czechowic-Dziedzic.

Zatrzymani prowadzili wózek z przedmiotami wykonanymi z metalu. Na wózku policjanci odnaleźli dekiel studzienki kanalizacyjnej oraz kratę osłaniającą studzienkę kanalizacji burzowej. Odnaleźli również kilof i łopatę, za pomocą których wyjęli dekiel i kratę z cembrowiny. Z uwagi na to, że byli nietrzeźwi, niezbędne było zatrzymanie ich do czwartku. Po wytrzeźwieniu jednemu z nich przedstawiono zarzut kradzieży dekla studzienki i kraty, których wartość określono na 400 zł. 28-latek przyznał się do kradzieży, zaproponował, że dobrowolnie podda się karze. Drugi z zatrzymanych został przesłuchany w charakterze świadka. W związku z przyznaniem się do przestępstwa i dobrowolnym poddaniu się karze nie było potrzeby stosowania środków zapobiegawczych.

Powagi zdarzeniu dodaje fakt, że trudno zdarzenie oceniać wyłącznie w kontekście kradzieży mienia. Przecież wpadnięcie do niezabezpieczonej studzienki może skończyć się tragicznie, zarówno dla pieszych jak i pojazdów. Do takich tragedii już dochodziło. Na szczęście zlokalizowano i zabezpieczono miejsca z których pochodziły skradzione przedmioty.

KMP w Bielsku-Białej

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.