czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 4 maja 2020
  • wyświetleń: 846

5 kwestii, na które należy zwrócić uwagę przy wyborze serwera dedykowanego

Materiał partnera:

Szukając rozwiązań internetowych, zapewniających odpowiednią szybkość działania portali czy sklepów internetowych, warto zdecydować się na serwer dedykowany. Oczywiście istotne znaczenie przy jego wyborze ma wiele kwestii, a my dziś przytoczymy pięć najważniejszych.

Po pierwsze: nowoczesna technologiaDecydując się na serwer dedykowany, trzeba oczywiście sprawdzić, jakie są jego parametry techniczne. Nowoczesne data center oferuje serwery dedykowane najnowszej generacji, które można wynająć. Oczywiście można także zdecydować się na zakup własnych urządzeń teleinformatycznych, jednak trzeba wiedzieć, że generuje to spore koszty, a do tego w zakup trzeba zaangażować inżynierów informatyków. Są to specjaliści, którzy są w stanie ocenić przydatność określonego urządzenia nie tylko w tym momencie, ale przede wszystkim w przyszłości. Zatem dla tych, którzy nie są zaznajomieni z IT, lepszym wyborem od zakładania własnej serwerowni jest wynajem miejsca w data center. To również wybór dla mniejszych podmiotów gospodarczych, które chcą zaistnieć w sieci.


Po drugie: zapewnienie wysokiej jakości transferu danychSzybkość transmisji danych w dużej mierze decyduje o tym, czy dana osoba opuści stronę szybko, czy jednak na niej pozostanie, by przejrzeć ofertę. Nielimitowane łącze może pozwolić rozwijać sklep i organizować promocje bez obaw o wykorzystanie zasobu danych przez użytkowników w krótkim czasie. Wiadomo, że większy ruch jest celem każdego sklepu, dlatego nie można ograniczać się limitowanym łączem.

Po trzecie: bezpieczeństwo ma znaczenieWybierając serwer w swoim biurze, najczęściej musisz pamiętać o wykonywaniu kopii zapasowych. W przypadku cloud computing w data center, są one wykonywane automatycznie. Gdy dostępny jest backup FTP, co pewien czas wykonywane są kopie bezpieczeństwa. Niezależnie od tego, w jaki sposób się to odbywa, zabezpiecza przed utratą danych w przypadku awarii technicznej lub ataku hakerskiego.

Po czwarte: gdzie znajduje się serwer?Decydując się na serwer dedykowany, nie można robić tego pochopnie. Istotny wpływ na szybkość działania portalu czy sklepu może mieć lokalizacja serwera dedykowanego, gdyż oczekiwanie na jego odpowiedź w przypadku znacznych odległości może być dłuższe. Zatem najlepiej wybierać te zlokalizowane w Polsce.

Po piąte: dostęp do całodobowego serwisu technicznegoNiezależnie od tego, na jaki serwer się decydujemy, wsparcie techniczne ma kluczowe znaczenie. Powinno być dostępne stale, również w weekendy. Dzięki temu szybciej można uporać się z zaistniałą awarią i przywrócić prawidłowe funkcjonowanie strony. Specjaliści czuwający nad tym procesem mogą również udzielać szeregu rad, związanych z polepszaniem funkcjonowania strony poprzez jej odpowiednią konfigurację.

Najlepszym miejscem do zamieszczenia fizycznego serwera bądź najmu serwera dedykowanego jest nowoczesne data center. Nie mamy tu do czynienia z żadnym pośredniczącym operatorem, w związku z czym otrzymujemy pomoc od razu, w przypadku zaistnienia jakichkolwiek problemów z jego działaniem.