czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 5 maja 2020
  • wyświetleń: 4355

8 milionów złotych na przebudowę ulicy Prusa, będzie rondo

Udało się zabezpieczyć wkład własny, inwestycje są na etapie ogłaszania przetargów. W powiecie bielskim zostaną przebudowane 2 drogi, dofinansowane w wysokości 55 proc. z Funduszu Dróg Samorządowych. Wśród nich jest droga powiatowa - ul. Prusa w Czechowicach-Dziedzicach (dofinansowanie 4,4 mln zł). Na newralgicznym skrzyżowaniu Prusa i Barlickiego powstanie rondo.

Już wkrótce ruszy również przebudowa czechowickiej ulicy Prusa · fot. mp / czecho.pl


Starosta Andrzej Płonka wyjaśnia, że z powodu epidemii koronawirusa w samorządach spodziewają się niższych dochodów. Stąd obawa, czy znajdą się niemałe środki potrzebne na wkład własny.

- Nasze wnioski znalazły się na liście inwestycji, które zostaną dofinansowanie przez rząd, ale nie chwaliliśmy się tym, ponieważ sami do tej pory nie wiemy, jak będą kształtować się dochody w naszych samorządach. W obu przypadkach 45 proc. wkładu własnego zabezpieczają po połowie powiat i gmina. Obecnie jeszcze nie wiemy, o ile niższe będą nasze dochody w tym roku, ale mogę dzisiaj powiedzieć, że podpisaliśmy umowę z samorządem Czechowic-Dziedzic, podpisujemy umowę z Wilamowicami i ogłaszamy przetargi - mówi starosta Płonka.

Inwestycja w Czechowicach-Dziedzicach zakłada modernizację drogi powiatowej ul. Prusa wraz z przebudową skrzyżowania z ul. Barlickiego (drogą gminną) na rondo. To trasa do rafinerii, w okolicy znajduje się PSZOK. Roboty na ok. kilometrowym odcinku to koszt 8 mln zł. Inwestycja ma zakończyć się w przyszłym roku.

Już wkrótce ruszy również przebudowa czechowickiej ulicy Prusa
Na newralgicznym skrzyżowaniu ulic Prusa i Barlickiego powstanie rondo · fot. mp / czecho.pl

mp / czecho.pl, źródło: Powiat Bielski

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.