czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 6 maja 2020
  • wyświetleń: 4869

PKP PLK: stawy przy Wierzbowej nie zostaną zasypane

Stawy przy ulicy Wierzbowej nie zostaną zasypane - tak poinformowało nas w środę, 6 maja PKP PLK. O całej sprawie pisaliśmy w minioną niedzielę, 3 maja. Potencjalna likwidacja stawów wywołała spore kontrowersje.

stawy, wierzbowa, pkp plk, inwestycja
PKP PLK: stawy przy Wierzbowej nie zostaną zasypane · fot. Mikołaj Siemaszko


- PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. nie likwidują stawów w Czechowicach-Dziedzicach. Nasyp, na którym znajduje się tor kolejowy, w ramach modernizacji linii, zostanie wyprofilowany i przesunięty maks. do 3 metrów w stronę stawów. Roboty przy nasypie będą prowadzone tylko w zakresie niezbędnym do realizacji inwestycji i odbywają się na mocy decyzji lokalizacyjnej wydanej przez wojewodę śląskiego - poinformowało nas PKP PLK.

Prace odbywają się w ramach zadania realizowanego przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. "Prace na podstawowych ciągach pasażerskich (E30 i E65) na obszarze Śląska, Etap I: linia E65 na odc. Będzin - Katowice - Tychy - Czechowice-Dziedzice - Zebrzydowice: LOT C na odcinku podg. Most Wisła- Czechowice - Dziedzice - Zabrzeg".

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.