czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 7 maja 2020
  • wyświetleń: 4650

Sukces dyrektor czechowickiej Miejskiej Biblioteki Publicznej

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Biblioteka Miejska Czechowice" podaj

W X edycji ogólnopolskiego Konkursu Bibliotekarz Roku - Ewa Kmiecik-Wronowicz dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Czechowicach-Dziedzicach zajęła II miejsce w kraju. Jest drugim, najlepszym Bibliotekarzem Roku 2019. Wcześniej zdobyła zaszczytny tytuł Śląskiego Bibliotekarza Roku 2019, który uprawniał do udziału w etapie ogólnopolskim. Konkurs zorganizowało Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich.

ewa kmiecik wronowicz, dyrektor biblioteki
Ewa Kmiecik-Wronowicz, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Czechowicach-Dziedzicach · fot. MBP Czechowice-Dziedzice


Komisja oceniająca doceniła nie tylko 45 lat pracy w bibliotece, w tym 39 lat na stanowisku dyrektora, ale ogromny zapał i zaangażowanie dyrektor Ewy Kmiecik-Wronowicz w budowę nowej siedziby biblioteki w Czechowicach-Dziedzicach. - Determinacja, pokonywanie przeszkód i barier, a także dobra współpraca z władzami samorządowymi, które wspierają kulturę i czytelnictwo - zostało dostrzeżone i docenione. Dyrektor Ewa Kmiecik-Wronowicz pokazuje, że bycie bibliotekarzem to przywilej i sukces. Przekonuje, że stereotypowe podejście do zawodu nie jest już aktualne. Bibliotekarz to osoba twórcza, kreatywna, która nie boi się spełniać marzenia i realizować plany - czytamy w uzasadnieniu przyznania nagrody.

W II etapie konkursu głosowali członkowie 16 Kapituł Okręgowych Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich ustalając okręgowe rankingi finalistów (z pominięciem własnych reprezentantów).

Komisja Odznaczeń i Wyróżnień, na podstawie w/w rankingów, wyliczyła zbiorczy ranking okręgów oraz ustaliła ranking finałowy, który wyłonił zwycięzców konkursu.

mp / czecho.pl, źródło: MBP Czechowice-Dziedzice

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Biblioteka Miejska Czechowice

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Biblioteka Miejska Czechowice" podaj