czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 7 maja 2020
  • wyświetleń: 3501

Nie będzie zdalnych sesji czechowickiej Rady Miejskiej

Nie będzie zdalnych sesji Rady Miejskiej - będą one odbywać się w siedzibie Urzędu Miejskiego przy placu Jana Pawła II z obowiązującymi standardami bezpieczeństwa - to wnioski wynikające z odpowiedzi Damiana Żelaznego, przewodniczącego czechowickiej Rady Miejskiej na interpelację radnych PiS w sprawie zdalnego przeprowadzania sesji Rady Miejskiej w Czechowicach-Dziedzicach.

- Odpowiadając na interpelację w sprawie podjęcia działań umożliwiających zdalne wykonywanie obowiązków radnego w sytuacjach nadzwyczajnych, takich jak pandemia koronawirusa, uprzejmie informuję, że ze względu na przewidywane skutki finansowe pandemii dla budżetu gminy, trudno byłoby podjąć teraz decyzję o zakupie dla radnych Rady Miejskiej sprzętu do zdalnej pracy radnych - powiedział w odpowiedzi na interpelację radnych PiS Damian Żelazny.

- Jednak mając na uwadze potrzebę zapewnienia możliwości funkcjonowania Rady Miejskiej zostały podjęte działania, które umożliwią bezpieczne przeprowadzenie obrad Rady Miejskiej w Urzędzie Miejskim, Przewiduje się rozmieszczenie radnych i innych osób biorących udział w sesji w trzech oddzielnych pomieszczeniach Urzędu Miejskiego, przy zapewnieniu kontaktu głosowego i wizyjnego między salami. Proponowane rozwiązanie nie wymaga zakupu sprzętu dla radnych Rady Miejskiej ani wykorzystania przez radnych własnego sprzętu. Nie ma także przeszkód do wznowienia obrad przez komisje Rady Miejskiej, które mogą odbywać się w salach narad Urzędu Miejskiego przy zachowaniu zalecanych odstępów między radnymi oraz wymogów sanitarnych - zwraca uwagę Żelazny.

Przypomnijmy, jak informowaliśmy na portalu czecho.pl 6 kwietnia, dzień wcześniej Klub Prawa i Sprawiedliwości w Czechowicach-Dziedzicach złożył poprzez internetową skrzynkę podawczą interpelację w sprawie podjęcia niezbędnych działań umożliwiających zdalne wykonywanie obowiązków radnego w sytuacjach nadzwyczajnych, takich jak obecna pandemia korona wirusa.

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.