czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 8 maja 2020
  • wyświetleń: 12649

Trwają badania górników na obecność koronawirusa

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "kopalnia Silesia" podaj

Po tym, jak u jednego z górników PG Silesia stwierdzono zakażenie koronawirusem - dziś pod kopalnią stanął namiot, w którym medycy pobierają wymazy w celu ustalenia, czy więcej pracowników zakładu nie zachorowało na COVID-19.

Trwają badania górników na obecność koronawirusa
Trwają badania górników na obecność koronawirusa · fot. Czytelnik


Przypomnijmy - portal czecho.pl poinformował w czwartek, 7 maja o pierwszym przypadku zakażenia koronawirusem u pracownika PG Silesia. Jak udało nam się dowiedzieć, górnik wraz ze swoją rodziną przebywa obecnie w izolacji domowej. Mężczyzna oraz jego najbliżsi czują się dobrze.

Kwarantannie domowej zostało objętych pięciu innych pracowników PG Silesia, którzy mieli kontakt z górnikiem, który zachorował na COVID-19.

Specjalne procedury, które mają uchronić górników przed zakażeniem koronawirusem, PG Silesia wprowadziło w marcu, o czym pisaliśmy na naszym portalu. Na Bramie Głównej zakładu zamontowano system termowizyjnego pomiaru temperatury. Na terenie kopalni zainstalowano dozowniki ze środkami odkażającymi i antybakteryjnymi. Dodatkowo, w miarę możliwości, w PG Silesia umożliwiono pracę zdalną.

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

kopalnia Silesia

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "kopalnia Silesia" podaj