czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

 • 8 maja 2020
 • wyświetleń: 1148

Jak wybrać Szkołę artystyczną do studiowania rysunku i malarstwa w Krakowie

Materiał partnera:

Jak wybrać Szkołę artystyczną do studiowania rysunku i malarstwa w Krakowie dla swoich dzieci i kandydatów na uczelnie artystyczne w Krakowie, i na terenie całej Rzeczypospolitej Polskiej.

Jak wybrać Szkołę artystyczną do studiowania rysunku i malarstwa w Krakowie


Obecnie na rynku usług edukacyjnych przedszkolnego i szkolnego wykształcenia istnieje wiele propozycji,o wysokiej jakości i niskiej jakości,nauczania dzieci rysunku, malarstwa i kompozycji.

rysunki-szkoly-Artakademia-w-Krakowie


Na co zwrócić uwagę rodziców przy wyborze pracowni artystycznej w Krakowie. Kiedy musisz dokonać wyboru, przeglądając informacje na stronach internetowych szkół plastycznych, kursów rysunku lub kursów malarskich, powinieneś zwrócić uwagę na zasady kształtowania programowego nauczania rysunku ołówkiem, malarstwa i kompozycji.

Podstawą nauczania rysunku i malarstwa w szkole artystycznej powinien być klasyczny system edukacyjny, który pozwala na indywidualne budowanie programu nauczania, aby uzyskać podstawową wiedzę dla ucznia i rozwinąć je do poziomu przyjęcia na uczelnie artystyczne i uniwersytety.

Oto przykład klasycznej lekcji na uchu osoby z filmem wiodącego artysty z warsztatów "Artakademia": https://artakademia.com/kurs-rysunku-na-architekture/intensywny-maraton-kurs-rysunku-architektonicznogo

Na co więc należy zwrócić uwagę podczas przeglądania strony informacyjnej pracowni rysunku:rysunki-szkoly-Artakademia-w-Krakowie


 • Szczegółowy opis programu rysunku (zasady i metody nauczania rysunku architektury)
 • Szczegółowy opis programu malarskiego (zasady i metody nauczania klasycznego malarstwa martwej natury, człowieka, portretu, krajobrazu)
 • Opis programu kompozycji (musi być obecna klasyczna i abstrakcyjnakompozycja)
 • Jaki profesjonalny sprzęt posiada Szkoła Rysunku Artakademia w Krakowie (sztalugi, tablety, krzesła)
 • Obecność obszernego naturalnego podłoża gipsowego do opanowania rysunku perspektywy i prostych kształtów (głowy gipsowe, figury gipsowe, gniazdka gipsowe, gipsowe części ludzkiego ciała)
 • Duża liczba martwych natur
 • Indywidualne małe grupy 1-5 osób, jako priorytetowa forma nauczania malarstwa, rysunku i kompozycji
 • Indywidualne podejście do nauki podstaw wizualnych dla każdego ucznia (wybór indywidualnych programów nauczania rysunku dla każdego ucznia, biorąc pod uwagę jego specyfikę uczenia się)
 • Program musi opierać się na naukowym zrozumieniu praw malarskiej umiejętności(jeśli wszystko jest ograniczone terminami jaśniejsze, ciemniejsze i bardziej krzywo, jak czasami opowiadają nowo przybyli uczniowie z innych kursów rysunku, to przede wszystkim mówi o niezrozumienie przez nauczyciela zasadniczych praw uczenia się)
 • Czas nauki w Szkole Rysunku (możliwość samodzielnego wyboru wizyty w pracowni)
 • Dostępność informacji na stronie pracowni o kandydatach, którzy zostali przyjęci na uczelnie artystyczne w Polsce i Europie (jest to główny wskaźnik jakościowego kształcenia i uczenia się dzieci).


Najważniejszą rzeczą w nauczaniu dziecka na początkowym etapie procesu uczenia się jest kształtowanie nowego myślenia w zrozumieniu procesów, które dają wiedzę o otaczającym świecie.

Artysta, projektant to osoba, która głębiej widzi istotę, formy, przedmioty, otaczający świat i rozumie go poprzez indywidualne zdolności twórcze, które są oparte na akademickim systemie wartości rysunku, malarstwa i kompozycji.

Nasza szkoła malarstwa uczy rysunku i malarstwu dzieci w mini-grupach (1-4 osoby) od podstaw w Krakowie. Artakademia posiada szeroką gamę naturalnej gipsowej fundacji dydaktycznej.

Są to: głowa Antynoi, głowa Apollina Belwederskiego, głowa Sokratesa, głowa Gattamelata, głowa Wenus, głowa Diany, głowa Ecorche, gipsowa głowa Voltaire'a, gipsowa czaszka, gipsoweobrąbanie głowy, gipsowa postać Łucznika, gipsowa postać Wenus, gipsowe geometryczne rozety, a także obszerna fundacja naturalistyczna do inscenizacji edukacyjnych i twórczych martwych natur.

Artakademia w Krakowie przyjmuje dzieci w wieku od 8 do 18 lat. Czas trwania zajęć w tej kategorii wiekowej wynosi co najmniej 4 godziny.