czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 11 maja 2020
  • wyświetleń: 1458

Wspierajmy polskie firmy, kupujmy polskie produkty

Czy wiecie, że dla 7 na 10 Polaków wystarczającą zachętę do zakupu danego produktu stanowi to, że pochodzi on z Polski? Czy wiecie, że połowa konsumentów swój patriotyzm manifestuje podczas zakupów? To szczególnie ważne teraz podczas epidemii.

Reklama

Wspierajmy polskie firmy, kupujmy polskie produkty
Wspierajmy polskie firmy, kupujmy polskie produkty · fot. Ministerstwo Rolnictwa


Nadchodzą trudne czasy. Pandemia wirusa SARS-CoV-2 odbije się na naszej sytuacji ekonomicznej i gospodarczej. To pewne. Powiat bielski razem z ministrem rolnictwa i rozwoju wsi namawia do wspierania rodzimych producentów podczas świadomych zakupów. - Nie wymaga to praktycznie żadnego wysiłku. Wystarczy, że w sklepie będziemy wybierać ziemniaki, pomidory, czy jabłka wyprodukowane w naszym kraju - mówi starosta Andrzej Płonka.

Ma to ułatwiać znak "Produkt polski", opracowany w ministerstwie. Zgodnie z ustawą,produkty opatrzone tą informacją muszą być wyprodukowane z surowców wytworzonych na terenie Polski z tym, że w produktach przetworzonych dopuszcza się użycie importowanych składników (np. przypraw, bakalii) w ilości do 25% masy tych produktów, pod warunkiem że składniki takie nie są wytwarzane w kraju.

- Wybieranie polskich produktów (...), to wsparcie dla polskich rolników i przedsiębiorców, to praca dla nas i dla bliskich, to przychody i zyski firm działających w Polsce oraz podatki wspierające lokalne budżety - czytamy w piśmie ministra Jana Krzysztofa Ardanowskiego do samorządów.

mp / czecho.pl

źródło: Powiat Bielski

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.