czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 10 maja 2007
  • wyświetleń: 1376

'Najlepsza biblioteka' w Czechowicach

8 maja rozstrzygnięto konkurs na najlepszą bibliotekę w powiecie bielskim. Konkurs ten corocznie organizuje starosta bielski przy współpracy Książnicy Beskidzkiej i Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich Oddział w Bielsku – Białej. W tym roku honorowy patronat objął Zarząd Główny Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich oraz Instytut Książki w Krakowie.

W tegorocznej VII edycji konkursu tytuł "Najlepszej Biblioteki w Powiecie Bielskim w roku 2006/2007" otrzymała: Miejska Biblioteka Publiczna w Czechowicach-Dziedzicach Filia Nr 10. Nagrodzona biblioteka dynamicznie rozwija swoją działalność, stwarza optymalne warunki do zaspakajania potrzeb czytelników. Prowadzi szeroką działalność informacyjną poprzez udzielanie informacji ze wszystkich dziedzin wiedzy ze szczególnym uwzględnieniem wiedzy o regionie, przygotowuje materiały dla uczniów i studentów, przygotowuje konsultacje z zakresu metodyki pisania prac.

Jury przyznało trzy równorzędne wyróżnienia dla: Gminnej Biblioteki Publicznej w Bestwinie Filia Kaniów – za osiągnięcia w zakresie podstawowych wskaźników czytelnictwa, bogatą ofertę działań kulturalno-edukacyjnych, a także za bardzo dobrą współpracę z lokalnym środowiskiem, dla Gminnej Biblioteki Publicznej w Buczkowicach Filia Rybarzowice za propagowanie i dokumentowanie historii regionu a także za działalność na rzecz środowiska ze szczególnym uwzględnieniem pracy na rzecz dzieci i młodzieży oraz dla Gminnej Biblioteki Publicznej w Porąbce Filia Kobiernice za działalność kulturalno-edukacyjną wśród dzieci i młodzieży, liczne programy własne skierowane do najmłodszych oraz integrację środowiska lokalnego. Dodatkowo wyróżniono Gminną Bibliotekę Publiczną w Kozach Filię Nr 1 za bardzo dobrą pracę w środowisku lokalnym, a w szczególności aktywizację środowiska młodzieżowego. Uroczystość uświetnił występ szkolnych kół muzycznych z gimnazjum im. Królowej Jadwigi w Wilkowicach pod kierunkiem Ireny Nowak i Szkoły Podstawowej nr 32 w Bielsku – Białej.

Powiat

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.