czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 12 maja 2020
  • wyświetleń: 5736

Umorzono śledztwo w sprawie śmierci Macieja Słatyńskiego

Umorzono śledztwo w sprawie śmierci znanego czechowiczanina, multiinstrumentalisty Macieja Słatyńskiego - poinformowała Prokuratura Rejonowa w Pszczynie. O śmierci artysty portal czecho.pl pisał na początku 2018 roku.

Maciej Słatyński
Maciej Słatyński · fot. arch. prywatne


Ciało Macieja Słatyńskiego znaleziono w styczniu 2018 roku w jego mieszkaniu przy ulicy Prusa. Śledztwo w sprawie śmierci artysty prowadzili policjanci z Bielska-Białej oraz pszczyńscy prokuratorzy. Zatrzymano w sumie trzy osoby, podejrzane o zabicie Słatyńskiego. Na początku zatrzymanym postawiono zarzut zabójstwa, jednak później, ze względu na brak ustalenia, które obrażenia przyczyniły się do śmierci multiinstrumentalisty z Czechowic-Dziedzic - uniknęli oni postawienia zarzutu morderstwa. Kilka miesięcy później zarzut stanowił tylko udział w bójce ze skutkiem śmiertelnym, jednak w tym roku, 23 marca, Prokuratura Rejonowa w Pszczynie poinformowała, że śledztwo zostało umorzone.

Maciej Słatyński przez ostatnie kilkanaście lat życia mieszkał w Czechowicach-Dziedzicach. W trakcie swojej kariery występował na wspólnych koncertach m.in. obok Kazika Staszewskiego, Darka "Maleo" Malejonka czy z muzykami Myslovitz. Był absolwentem Państwowego Liceum Muzycznego im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Miał 42 lata.

- W czasach świetności Finałów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Czechowicach-Dziedzicach był jednym z głównych "motorów napędowych" całej organizacji oraz konferansjerem. Był muzykiem sesyjnym w wielu zespołach, przez pewien czas członkiem m.in. grupy "Dzioło". Aktywnie współdziałał w ramach wielu festiwali muzycznych i imprez kulturalnych, m.in. festiwalu "Alkagran" oraz kaniowskiego "Underground Festiwalu" - wspominają Macieja przyjaciele.

Jak dodają, wielu czechowickich muzyków zaczynało swoje działania właśnie pod opieką Maćka na lekcjach indywidualnych, w MDK czy Małej Akademii Muzyki w Czechowicach-Dziedzicach. Był powszechnie znany i szanowany w branży muzycznej. To człowiek o wielkim sercu i z wielką pasją.

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.