czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 12 maja 2020
  • wyświetleń: 5792

Eko-Czechowice wystosowało uwagi w sprawie budowy nowego zakładu

W poniedziałek, 11 maja stowarzyszenie "Eko-Czechowice" złożyło w UM Czechowice-Dziedzice kolejne zastrzeżenia, uwagi oraz wnioski dotyczące budowy fabryki dla Valeo przy DK-1 w odniesieniu do ostatnich postanowień wydanych przez RDOŚ.

Ruszyła budowa zakładu Valeo Siemens - 17.02.2020
Eko-Czechowice wystosowało uwagi w sprawie budowy nowego zakładu · fot. sid / czecho.pl


Stowarzyszenie "Eko-Czechowice" ponownie zleciło niezależną detaliczną opinię oraz wniosła szereg swoich uwag dotyczących tej inwestycji.

Wielostronicowy dokument formułuje uwagi dotyczące wału ziemnego, lotnych związków organicznych, sposobu wyznaczenia emisji technologicznych, emisji komunikacyjnych i wielu innych.

Przypomnijmy, 20 kwietnia pojawiło się obwieszczenie o zebraniu wystarczających dowodów i materiałów do wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach na realizację budowy nowego zakładu przy DK-1.

Jak informowaliśmy na portalu czecho.pl w lutym - na działkę w pobliżu DK-1 wjechał ciężki sprzęt. Trwają prace ziemne. Przypominamy, że na parcelach między ulicami Cichą, Partyzantów i Zamkową inwestor - firma 7R - buduje hale produkcyjno-magazynowe. Nie jest tajemnicą, że w tym miejscu powstaje zakład produkcyjny firmy Valeo Siemens. W obiekcie mają być produkowane silniki elektryczne oraz generatory prądu dla pojazdów elektrycznych.

mp / czecho.pl, źródło: Eko-Czechowice

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.