czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 13 maja 2020
  • wyświetleń: 3090

Sarny bardzo aktywne. Trzeba zachować czujność

- Od około trzech tygodni podejmowaliśmy kilkadziesiąt akcji związanych z sarnami (bywało że i trzy dziennie). Głównie potrącenia przez samochód, sporo zabłąkanych saren na posesjach (niekiedy w środku miasta lub na drogach szybkiego ruchu) - informuje fundacja "Mysikrólik" i apeluje - uważajmy na dzikie zwierzęta.

sarna
fot. bielsko.info


- Nasz zurbanizowany świat jest tak bardzo skomplikowanym i niebezpieczny dla zwierząt, pełen śmiertelnych pułapek. Prosimy abyście mieli to w pamięci i zwolnili przejeżdżając (w szczególności) przez las czy tereny zielone - zwraca uwagę fundacja "Myslikrólik".

- Zamykajmy też na noc bramy i bramki w naszych ogrodach aby przypadkowo nie weszła tam sarna bo rano może dojść do tragedii gdy spłoszona sarna uszkodzi się uderzając w siatkę. Uszczelnijmy swoje ogrodzenia aby zwierzyna nie mogła tam się dostać. Udział w zdarzeniach biorą na szczęście przeważnie kozły. W tym okresie przepędzają się nawzajem szukając swojego terytorium. Gdy w zdarzeniu ucierpi samica (koza) tragedia jest podwójna ponieważ większość jest w ciąży i właśnie teraz zaczynają rodzić swoje młode... - apelują aktywiści.

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.