czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 12 maja 2007
  • wyświetleń: 1900

Drugi sprawca zabójstwa zatrzymany

Jak informowaliśmy w czwartek, bielscy policjanci z Sekcji Kryminalnej, w ramach śledztwa prowadzonego pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Pszczynie, wykryli i zatrzymali sprawcę zabójstwa, do jakiego doszło 22 kwietnia 2003 w Czechowicach-Dziedzicach. Wtedy to 37-letni mężczyzna był bity i kopany. Zmarł na skutek rozległych obrażeń ciała. Jak się okazało, motywem zabójstwa była wcześniejsza sprzeczka w barze.

Zabójca ukrył zwłoki w przepuście pod jezdnią ul. Legionów. Do zatrzymania 25-letniego sprawcy doszło w dniu 9 maja w godzinach rannych, w Bielsku-Białej przy ul. Laurowej. Wykrycie i zatrzymanie zabójcy było możliwe dzięki intensywnej pracy operacyjnej policjantów. Podczas czynności procesowych, przeprowadzonych przez prokuratorów z Prokuratury Rejonowej w Pszczynie, podejrzany przyznał się do winy. W tej sprawie zatrzymano również 33-letnią kobietę, która pomagała zatrzeć ślady przestępstwa. Prócz niszczenia dowodów zarzucono jej również niepowiadomienie o zabójstwie. Wobec obu podejrzanych Sąd Rejonowy w Pszczynie zastosował areszt tymczasowy.

Natomiast w dniu 10 maja wieczorem w Czechowicach-Dziedzicach zatrzymany został drugi ze sprawców zabójstwa. Zatrzymany jest 31-letnim mieszkańcem Czechowic-Dziedzic. Ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. Był już bowiem wcześniej poszukiwany listem gończym wydanym przez Sąd Rejonowy w Pszczynie za złamanie wyroku sądowego. W Prokuraturze Rejonowej w Pszczynie postawiono mu zarzut zabójstwa tj. przestępstwa określonego w art. 148 kodeksu karnego. 11 kwietnia Sąd Rejonowy w Pszczynie również i wobec drugiego sprawcy zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

KMP w Bielsku-Białej

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.