czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 14 maja 2020
  • wyświetleń: 1576

170 tysięcy złotych dla Szpitala Wojewódzkiego od darczyńców

Ponad 170 tysięcy złotych otrzymał do tej pory Szpital Wojewódzki w Bielsku-Białej. To darowizny, które wpłynęły na specjalne konto, z którego fundusze przeznaczane są na walkę z koronawirusem.

Wśród darczyńców, którzy wpłacili pieniądze, są osoby prywatne z Bielska-Białej, Jaworza, Rudzicy, a także Jasienicy. Część funduszy pochodzi również od różnych firm. Szpitalowi Wojewódzkiemu pomogli już m.in. Izba Adwokacka z Bielska-Białej, a także Przedsiębiorstwo Budowlane "Hb-Unibud", Fundacja Lotos, spółka "Polplast", firma handlowo-usługowa "Edimax", Biuro Rachunkowe "Virtus" oraz przedsiębiorstwo "Gelp Czakon", a także wyroby jubilerskie "Bizu", spółka akcyjna "Aluprof", a także "Eaton Automotive Systems" i firma "Preventec".

Z darowizn, które otrzymała nasza placówka na bieżąco realizowane są inwestycje, które ułatwiają pracę personelowi medycznemu w tym trudnym czasie zagrożenia zakażeniem SARS -COV-2.

Z pozyskanych funduszy zbudowano m.in. ścianki działowe na oddziałach Szpitala Wojewódzkiego. Wytyczne w tej sprawie wydało w kwietniu Ministerstwo Zdrowia. Na izbach przyjęć, w szpitalnych oddziałach ratunkowych i na pozostałych oddziałach muszą być wydzielone trzy strefy. Strefa czerwona - przeznaczona dla pacjentów, u których stwierdzono obecność koronawirusa, lub u których występuje takie podejrzenie, pomarańczowa - w której pracownicy służby zdrowia zakładają i zdejmują środki ochrony osobistej oraz zielona - gdzie nie przebywają pacjenci zakażeni SARS -CoV-2.

W Szpitalu Wojewódzkim wykonano również oznakowanie SOR-u oraz kupiono probówki Falcona. Z darowizn kupowane są również środki ochrony osobistej, które zabezpieczają lekarzy, pielęgniarki, położne i pozostały personel medyczny przed zakażeniem koronawirusem. To m.in. kombinezony ochronne, gogle i przyłbice.

- Darowizny pozwalają nam realizować zadania, związane z przystosowaniem Szpitala Wojewódzkiego do nowej sytuacji. Nie wiemy jak długo będziemy musieli pracować w tak ostrym reżimie sanitarnym. Dlatego każda złotówka jest dla nas olbrzymim wsparciem w walce z tym niewidzialnym wrogiem - powiedziała Sabina Bigos-Jaworowska, dyrektor Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku-Białej.

Działajmy w myśl zasady #CzechowiceSobiePomagaja

mp / czecho.pl, źródło: Szpital Wojewódzki w Bielsku-Białej

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.