czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 15 maja 2020
  • 26 maja 2020
  • wyświetleń: 2451

We wtorek, 26 maja kolejna sesja czechowickiej Rady Miejskiej

Za nami:

Przewodniczący Rady Miejskiej w Czechowicach-Dziedzicach, Damian Żelazny, zwołał kolejną sesję RM na wtorek, 26 maja na godzinę 10.00. Przypomnijmy, że kwietniowa sesja Rady nie odbyła się ze względu na panująca epidemię koronawirusa.

Sesja Rady Miejskiej odbędzie się zgodnie z panującymi zasadami bezpieczeństwa w związku z epidemią koronawirusa - nie w jednej sali, jak to zwykle bywa, ale w pomieszczeniach nr 305 (Klub Radnych Nowa Inicjatywa), USC (Klub Radnych PiS) oraz nr 003 (Klub Radnych Porozumienie - Aktywni Mieszkańcy).

Wśród rozpatrywanych projektów uchwał, które będą poddawane pod głosowanie, są między innymi teksty w sprawie zmian w budżecie Gminy na rok 2020 czy też uchylenie uchwały w sprawie wprowadzenia opłaty prolongacyjnej na terenie Gminy Czechowice-Dziedzice.

Radni będą też rozpatrywać projekt w sprawie określenia średniej ceny jednostki paliwa w gminie Czechowice-Dziedzice w roku szkolnym 2019/2020. Jest ona potrzebna do indywidualnego rozliczania z rodzicami, za dowóz do szkół dzieci niepełnosprawnych. Według niego średnia cena paliwa miałaby wynosić w przypadku benzyny bezołowiowej - 3,96 zł za 1 litr, oleju napędowego - 4,13 zł za 1 litr, a autogazu (LPG) - 1,81 zł za 1 litr.

Rozpatrywane będą też wnioski Komisji Rewizyjnej z kontroli pn. Analiza współpracy publiczno-prywatnej dotyczącej inwestycji drogowej - tzw. obwodnicy północnej Czechowic-Dziedzic (porozumienia gminy z Przedsiębiorstwem Górniczym "Silesia" lub innymi podmiotami, analiza włączenia obwodnicy do ul. Węglowej).

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.