czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

 • 18 maja 2020
 • wyświetleń: 8010

W Czechowicach pierwsze na Śląsku inhalacje pszczelim powietrzem

Artykuł sponsorowany:

Apiterapia "ulo-terapia" pierwsze na Śląsku i w powiecie bielskim inhalacje pszczelim powietrzem. Zapraszamy już od poniedziałku 18.05.2020 do Ekologicznej Manufaktury Pasiecznej w Czechowicach-Dziedzicach przy ulicy Marii Konopnickiej 4.

Pasieka
Ekologiczna Manufaktura Pasieczna


Apiterapia (od łacińskiego słowa apis oznaczającego pszczołę) to lecznicze zastosowanie produktów wytwarzanych przez pszczoły.

Produkty pszczele obejmują: miód, propolis, pyłek kwiatowy, pierzgę, mleczko pszczele, jad pszczeli (tzw. apitoksynoterapia), wosk, palenie świec woskowych oraz apiinhalacje (uloterapię).

Produkty pszczele stosowane są w leczeniu m.in.: chorób układu krążenia, układu oddechowego, układu pokarmowego, układu moczowego, skóry i błon śluzowych, hemoroidów, schorzeń ginekologicznych.

Ulo-terapia - to nowy kierunek w api-terapii. Polega ona na wdychaniu powietrza z uli pszczelich, które wydostaje się z nich do wnętrza domku. Powietrze pochodzące z ula pozbawione jest bakterii, wirusów i chorobotwórczych grzybów. Dodatkowym atutem jest możliwość przebywania w otoczeniu tak dużej ilości pszczół, gdzie wyzwala się korzystna dla człowieka energia, a powietrze jest zjonizowane.

Są przesłanki, które wskazują na dobroczynne działanie pszczelego mikroklimatu. Ul jest w pełni jałowy. Wolny od bakterii, grzybów, czysty jak łza. Tam powstają wartościowe produkty pszczele m.in.: propolis, pyłek kwiatowy, miód. Pszczoły wytwarzają szereg substancji, które korzystnie wpływają na człowieka. Dzięki ogromnej powierzchni mocno ukrwionych płuc szybkość wchłaniania tych substancji przez nasz organizm jest równa szybkości podania dożylnego.

Ekologiczna Manufaktura Pasieczna


Metoda ta wykorzystuje wiedzę wynikającą z wieloletniego doświadczenia i obserwacji - jedności człowieka i przyrody. Potwierdzono, że energia, którą wytwarzają pszczoły jest identyczna z energią emitowaną przez człowieka. Kontakt człowieka z nią, wspomaga wzrost sił życiowych, wpływa na zmniejszenie odczuwalnego zmęczenia. Nieodczuwalne dla kuracjusza wibracje, które powstają w ulu korzystnie oddziałują nie tylko na ogólny stan organizmu, ale również na tempo przemian materii. Z kolei woń naturalnego miodu, propolisu, wosku, pyłku pszczelego ma dobroczynny wpływ na praktycznie wszystkie układy narządowe człowieka: centralny układ nerwowy, oddechowy, sercowo-naczyniowy. Szybko zauważalnym efektem jest zdecydowana poprawa jakości snu.

Inhalatorium w pasiece to niekonwencjonalna metoda lecznicza. Nie ma umocowania prawnego. Natomiast medycyna ludowa zna tego typu praktyki i stosuje w stanach zapalnych dróg oddechowych, nieżytach błon śluzowych, zapaleniach zatok oraz wielu innych.

Jakie są najbardziej popularne wskazania do zastosowania ulo-terapii: • bezsenność, choroby układu nerwowego (niedowład, zapalenie nerwów, stwardnienie rozsiane, porażenie mózgowe);
 • syndrom ciągłego zmęczenia;
 • choroby układu moczowego (zapalenie nerek, zapalenie gruczołu krokowego);
 • choroby reumatyczne;
 • choroby serca (podwyższone ciśnienie krwi);
 • choroby układu oddechowego (częste infekcje dróg oddechowych, przewlekłe zapalenia płuc, astma oskrzelowa i inne);
 • chroniczny ból głowy, częste migreny,
 • stany depresji i stresu;
 • alergie;
 • katar sienny;
 • osłabienie układu odpornościowego;
 • profilaktyka wspomagania leczenia wielu innych chorób.W ulo-domku można przebywać od 30 minut do nawet 8h-12h (nocować w api-domku). Podczas inhalacji w api-domku można wygodnie siedzieć lub nawet przebywać w pozycji leżącej.

Dzięki ulo-terapii, możemy znaleźć się niezwykle blisko najdzikszej natury dosłownie żywić się nią i czerpać jej dobrą, leczniczą energię!

Nasz "api-domkek" wykonany jest w pełni z naturalnych materiałów. Większość konstrukcji to specjalne odmiany drewna. W naszym "api-domku znajdują się 4 ule z pszczołami co oznacza, że w jednym domku do api-terapii znajduje się w całkowicie bezpieczny sposób dla użytkownika blisko 200 tys. pszczół!

Chęć skorzystania z Uloterapii można zgłaszać telefonicznie pod numerem (co najmniej z jednodniowym wyprzedzeniem): 572 681 144 sms-owo lub telefonicznie

W przypadku zgłoszeń wizyt grupowych (rodzinnych) lub wycieczek, chęci nawiązania stałej współpracy proponujemy korzystne rabaty cenowe.

Zapraszamy do współpracy wszystkie firmy i podmioty które poprzez pośrednictwo były by zainteresowane współpracą.

W naszej ofercie posiadamy również sezonowo sprzedaż:
 • miodów,
 • pyłku kwiatowego,
 • propolisu (kitu pszczelego)
 • odkładów,
 • matek pszczelich,
 • świec z wosku pszczelego,
 • itd.


Ekologiczna Manufaktura Pasieczna


W naszej pasiece stosujemy wyłącznie naturalne sposoby leczenia pszczół bez użycia chemii jak robi to większość pszczelarzy, przez co nasze produkty są w pełni ekologiczne.

W związku z dużym zainteresowaniem nasze produkty prosimy zamawiać z wyprzedzeniem.

Ekologiczna Manufaktura Pasieczna
43-502 Czechowice-Dziedzice
ul. Marii Konopnickiej 4
tel. 572 681 144

Zapraszamy na naszą stronę na Facebook, można tam znaleźć aktualne informacje

www.facebook.com/Ekologiczna-Manufaktura-Pasieczna-122405685825807/

Uwaga: Domki zabezpieczone są w taki sposób aby pszczoły nie użądliły uczestników inhalacji. Mimo największych starań w dowolnym miejscu nieopodal, nawet na łące czy w lesie mogą znaleźć się pszczoły czy owady latające, które mogą użądlić człowieka.

Specjalnie wyselekcjonowane i dobrane rasy pszczół w naszej pasiece powodują, że praca z naszymi pszczołami odbywa się bez rękawic ochronnych. Nie wykazują one przejawów agresji i same od siebie nigdy nie atakują. Jednak na pasiece nie podchodzimy bezpośrednio do wylotków uli i nigdy w gwałtowny sposób nie odganiamy się od pszczół co może wzbudzić ich niepokój i spowodować użądlenia.